2015 yılı Mudanya Devlet’te yatırım yılı oldu

0
231
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa’nın Mudanya ilçesinde, yerel seçimler öncesinde Tepederbent mevkiinde faaliyete geçen 100 yatak kapasiteli Mudanya Devlet Hastanesi Başhekim Op. Dr. Cumhur Kara, geçen bir yılı değerlendirdi.

Bursa’nın Mudanya ilçesinde, yerel seçimler öncesinde Tepederbent mevkiinde faaliyete geçen 100 yatak kapasiteli Mudanya Devlet Hastanesi Başhekim Op. Dr. Cumhur Kara, geçen bir yılı değerlendirdi.

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Mudanya Devlet Hastanesi’nin konferans salonunda düzenlenen basın toplantısına, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın ile hastane yöneticileri de katıldı.2015-yili-mudanya-devlet-te-yatirim-yili-oldu-8032520_x_400
2015’TE 1,7 MİLYONLUK YATIRIM

Hayırseverlerin bağışlarıyla gerek araç ve teçhizat, gerekse poliklinik noktasında son bir yılda hastanenin atılıma geçtiğini kaydeden Başhekim Op. Dr. Cumhur Kara, 2015 yılında hastaneye yapılan toplam yatırım miktarının 1 milyon 698 bin lira olduğunu söyledi. Kara, son bir yılda 6 yataklı erişkin gözlem yatağının 10’a çıkarıldığını, bunun yanı sıra acil serviste üç yataklı gözlem odası, servis çalışanlarına dinlenme odası, lokal ünitesi, doğum salonu müdahale odası, yoğun bakım ünitesine hasta yakını bilgilendirme odası, ultrason odası, anestezi polikliniğinin yapıldığını açıkladı. Daha önceki yıl 30 olan doktor sayısının 40’a çıkarıldığını belirten Kara, istatistiki verilerde acil servisteki hasta sayısının da bir önceki yıla göre yüzde 40, poliklinik başvurularında yüzde 30, yatan hasta sayısında ise yüzde 21 oranında artış olduğunu kaydetti.

MUDANYA ROL-MODEL

Bu arada Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın ise Mudanya Devlet Hastanesi’nin hem vatandaşlara hem de kendi çalışanlarına özen gösteren kişilikleri ve kalitesiyle, rol model olduğunu söyledi.

 

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK