Aydınpınar’ın yol çilesi

0
261
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya’nın Aydınpınar Mahallesi’nin Mudanya bağlantısı olan eski Bursa-Mudanya yolunum hafriyat kamyonlarınca sık kullanılması sonucu asfalt yer yer yolun bozuluyor ve araçlar için sıkıntılar ortaya çıkıyor.

Sinan (1) Sinan (2)

Mudanya-Aydınpınar Mahallesi’nin 4 kilometrelik bağlantı yolunda ağır tonajlı hafriyat kamyonları yüzünden zeminin bozulması mahalle sakinleri ve Muhtar Ekrem Gür’ün tepkilerine neden oluyor. Hafriyat taşıyan kamyonların tonajından fazla yük taşıyıp yolu bozduğunu belirten Muhtar Gür, yetkililerden acil önlem almasını ve bu kamyonların aşırı tonaj almalarının engellenmesini istedi.

Muhtar Gür, “Mudanya ile bağlantılı eski Mudanya-Bursa karayolunda birilerinin arsalarına hafriyat moloz döktürüp para kazanması ve birilerinin de bu yolda çile çekmesi insanlığa sığmamaktadır. Bu yolun ve bu hafriyat kamyonlarının kontrol altına alınması gerekir. Yakın zamanda yapımına başlanacak yolda bu araçların çalıştırılmaması gerekir çalışırlarsa yolumuz yine köstebek yuvasına dönecektir ve yapılan yatırım boşuna gidecektir” dedi. Gür, dökülen hafriyatlar yüzünden dere yolunun tıkanmakta olduğunu ve suyunun da yola aktığını belirtirken, “Bu da yolumuza zarar vermektedir. Bu durumda bozulan yolumuz kazalara neden olmaktadır. Yetkililer bir an önce bu durumu önleyip olası felaketleri engellemelidir” diyerek konuşmasına son verdi.

ÖMER BİLİK

8.2.2106

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK