Zabıta denetimleri hızlandı

0
1233
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içerisinde bulunan fırın ve kahvehanelerde denetimlerini başlattı. Denetlenen işyerlerini uyaran ekipler, eksikliklerin tamamlanması için işyerlerine ek süre tanıdı.

Belediye Zabıta Müdürlüğü ile Tarım Gıda ve Hayvancılık Mudanya İlçe Müdürlüğü ekipleri, Mudanya ilçe sınırları içinde bulunan ekmek ve unlu mamullerinin üretildiği işyerlerinin hijyenik koşullarını kontrol etmek amacıyla denetim gerçekleştiriyor. Yapılan denetimlerde ekmeklerin gramajlarından, fırınların temizliğine, etiket ve ambalaj kontrolüne kadar birçok konu titizlikle inceleniyor.
KAHVEHANELER DENETLENİYOR

Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ayrıca, ilçe sınırları içerisinde bulunan kahvehaneler ve çay ocaklarında da denetimler yapıyor. Denetimlerde temizlik şartları ve çalışma ruhsatları başta olmak üzere birçok konuda kontroller gerçekleştirildi. Kahvehanelerin boya ve badana gibi iç dekorasyonu ilgilendiren noktaları da kontrol eden ekipler, lavabo ve tezgahların temizliğini inceliyor. Yapılan kontrollerde kahvehane içinde sigara içilip içilmediği, mevzuatlara uyulup uyulmadığını denetleyen ekipler, iskambil kağıtları ve oyun takımlarının da hijyen kurallarına uygunluğunu kontrol etti.

 DSCN2906 DSCN2956 DSCN2958

TÜRKYILMAZ: “ÖNCELİĞİMİZ İNSAN SAĞLIĞI”

Vatandaşların sağlığını tehdit eden hiçbir uygulamaya izin vermeyeceklerinin altını çizen Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Bu konularda esnafımızın da hassasiyet göstereceğinden hiç şüphemiz yok. Belediye olarak, önceliğimiz her zaman insan ve insan sağlığı olacaktır” dedi. Esnafların işyeri açma ve çalışma ruhsatlarını almaları yönünde duyarlı olmalarını isteyen Türkyılmaz, “Her şeyin yasal olmasını istiyoruz. Esnaflarımızın mutlaka işyeri açma ve çalışma ruhsatlarını almaları gerekmektedir. Hijyen ve gıda denetimlerimiz de devam edecek” dedi.

 

İŞYERLERİ UYARILARAK, EK SÜRE VERİLDİ

İşletme sahiplerine, işyerlerinin taşıması gereken temizlik ve hijyen kuralları başta olmak üzere personel hijyeni, işletme içi ve dışı ile ilgili uyulması gereken hakkında bilgi verildiğini belirten Zabıta Müdür Vekili İlhan Aksakal, “Vatandaşların başta gıda üretim, yapan iş yerlerinden en iyi ve kaliteli hizmeti almaları amacıyla gerçekleştirilen kontrollerde işyeri sahipleri çeşitli konularda uyarıldı. Eksikliklerin giderilmesi yönünde işyerlerine ek süre verildi” dedi

 

Ömer Bilik

25.2.2016

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK