Finlandiya’dan döndüler..

0
1502
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Dörtçelik METEM’den 4 öğretmen ve 6 öğreniciden oluşan bir proje ekibi Finlandiya’nın Kokkola kentinde bulunan Keski-Pohjanmaan Koulutusyhtymä adlı okulda proje çalışmalarına katıldı.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na bağlı olarak Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Erasmus + Stratejik Okul Ortaklıkları Okul Eğitimi projesi olan Recycle, Reuse, Remind (3R) (Dönüştür, Yeniden Kullan, Hatırlat) adlı projeleri kapsamında, 21-27 Şubat 2016 tarihleri arasında Finlandiya’dan döndüler.

Daha önce aynı proje çerçevesinde Bursa’da Jarse, Portekiz’de Mantar, Letonya’da Neoprene malzemelerinden atıklar üzerine çalışan Dörtçelik proje ekibi, Finlandiya’da ise PVC atıklarından geri dönüşüm çalışmaları yaptı. Finlandiya’nın Kokkola kentinde yapılan tüm proje ürünleri bir defile ile sergilendi. Kültür paylaşımının da gerçekleştiği Finlandiya ziyaretinden dönen ekip, Mudanya Dörtçelik METEM Giyim Üretim Alanı atölyelerinde projenin bir sonraki ve final ziyareti olan İtalya ziyaretine tam gaz hazırlanmaya başladı. Okul, 6 öğretmen ve 8 öğrencinin katılımıyla 17-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında İtalya’nın Modena kentinde projenin tüm akışlarında üretilen geri dönüşüm ürünlerini büyük bir final defilesiyle sergileyecek. Festival zamanında yapılacak defile tüm Modena halkına ve resmi kurumlarına sunulacak.

METEM (1)

????????????????????????????????????

Ömer Bilik

1.3.2016

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK