Çepni, “Anadolu’ya daha fazla uçuş noktası olmalı”

0
1237
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

21469_DSC_0180_201603151031‘Rize Günleri’ kapsamında Bursa’ya gelen Rize ve Çayeli Kent Konseyi temsilcileri, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni ile bir araya geldi.

Rize Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Sadullah Köse, Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz ve Çayeli Kent Konseyi Başkanı Vatan Karakaş, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’yi ziyaret etti. Rize İl Genel Meclisi Üyesi Cafer Kuru, Çayeli Belediyesi Meclis üyeleri İshak Karahan ve Metin Salihoğlu ile Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç’un da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Rizelilerin çalışkan, vatansever, yaşadığı her yerde topluma değer katmaya çalışan insanlar olduğunu söyledi. Yeşil Bursa ile Yeşil Rize’nin dolayısıyla Marmara ile Karadeniz kardeşliğinin önemli olduğunu vurgulayan Çepni, “Bursa Kent Konseyi olarak diğer şehirlerde kurulan kent konseyleri ile deneyim ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Bu kapsamda Rizeli kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız. Ayrıca Bursa’dan Anadolu’ya daha fazla uçuş noktası olmalı. Uçuş noktaları arttıkça Rize, Trabzon,  Samsun gibi karşılıklı geliş-gidişler artacak, Bursa ve Anadolu kucaklaşacak. Kardeşlik kazanacak, şehirler kazanacak. Bunun için Bursa Kent Konseyi olarak her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Bursa Kent Konseyi çalışmalar hakkında bilgilerde veren Çepni, toplumun her katmanına dokunan etkinlik ve projeler içerisinde olduklarını ifade etti. Bursa Kent Konseyi’nin 4 meclis, 30 çalışma grubu ile yüzlerce kişiden kurulu bir gönüllü ordusu olduğunu sözlerine ekleyen Çepni, “Zengin bir yapıya sahibiz. Ayrıca bünyemizde muhtarlar, akademik oda temsilcileri, kamu kurumu ile sivil toplum temsilcileri bulunmakta. Bursa’nın gündemini takip ediyor ve kenti ilgilendiren önemli konuları masaya yatırıyoruz. Bu konuları ‘Bursa Konuşuyor’ isimli toplantılarda tarafları bir araya getirerek enine boyuna tartışıyoruz. Çıkan görüşleri ise Bursa Büyükşehir Belediyesi meclisine gönderiyoruz. Kısaca Bursa’yı ilgilendiren her konu bizlerin gündemini oluşturuyor” şeklinde konuştu.

Ziyaretlerin ardından Başkan Çepni, Rize’den gelen heyete ofisleri gezdirerek çalışma alanları hakkında bilgi verdi.

 

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK