Kültür AŞ standına yoğun ilgi

0
463
Jpeg

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa belgeliğine kazandırılan ve kentin somut olmayan kültürel mirasını gün yüzüne çıkaran eserler 14. Bursa Kitap Fuarı’nda yerini alan Kültür A.Ş. standında kitapseverlerle buluşuyor.

Kentin kültürel değerlerini kitaplaştırarak Bursa belleğine kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi,  prestij yayınlarıyla Kültür A.Ş. standıyla 14.  Bursa Kitap Fuarı’nda da yerini aldı. Kültür A.Ş.’nin standında yer alan ve Bursa’nın kültürel değerlerini geleceğe taşıyan eserler, fuarı ziyaret edenler tarafından ilgiyle karşılandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin somut olmayan kültürel miras çalışmaları kapsamında Kültür A.Ş. tarafından yayınlanan  ‘’Bursa Kütüğü, Bursa Tarihi, Kızık Köyleri,  Çarşı’nın Öyküsü ve Ziraat Mektebi,  Yaşayan Müze Bursa, Bursa’nın 100 Güzeli, Bursa’da Spor, Bursa’nın Hazireleri, Bursa Vakfiyeleri, Bursa’nın Tarihi Mahalleleri, Efsanevi Miras Hacivat- Karagöz’’  gibi kültürel mirası en iyi şekilde yansıtan 300’ü aşkın eserin yer aldığı stant başta öğrenciler olmak üzere fuarı ziyaret eden akademisyenlerin de ilgi odağı oldu.

Geçtiğimiz günlerde kent belleğine kazandırılan “Bursalı Nakkaş Safi ve Divanı, O’nun Güzel Ahlakı 40 Hadis-i Şerif Şerhi,  Muhammed Emin Paşa adlı 3 yeni eser de fuarda okurların beğenisine sunuldu.

300 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen ve kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği 14. Bursa Kitap Fuarı 27 Mart Pazar akşamına kadar ziyarete açık kalacak.

Jpeg
Jpeg
Jpeg
Jpeg
PAYLAŞ

YORUM YOK