Bursa klibine BGC’den özel ödül

0
579
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi ve kültürel mirasın tanıtımı için hazırlanan, sosyal medyada henüz yayınlandığı ilk ayda 3,5 milyon izleyiciye ulaşan, Avrupa Müze Akademisi (EMA) ve Europa Nostra’nın ‘Heritage in Motion’ yarışmasında başarı belgesi ile ödüllendirdiği ‘Elimde Sazım Bursa’da Gözüm’ adlı belgesel klibi, bu kez Bursa Gazeteciler Cemiyeti tarafından ‘Jüri Özel Ödülü’ ile ödüllendirildi.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından geleneksel olarak organize edilen BGC Başarı Ödülleri Yarışması’nın ödülleri Bursa Suare’de düzenlenen törenle sahiplerine ulaştı. Ödüller, bu yıl, kısa süre önce yaşamını yitiren gazeteciler Alican Tarakçıoğlu ile Atilla İşçi’ye ithaf edildi. Jürinin titiz değerlendirmeleri neticesinde yarışmaya katılan 172 eser arasından 18 dalda 15 başarı, 19 mansiyon ödülü verdi. BGC jürisi, Bursa’nın tarihi ve turistik değerlerini, kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini gözler önüne seren ‘Elimde Sazım Bursa’da Gözüm’ adlı video klibine imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ‘Jüri Özel Ödülü’nü verdi.

Yapımcılığını Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, uygulayıcı yapımcılığını ise Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün üstlendiği klibin ödülünü, klibin yönetmeni H. Mücahit Pehlivan, Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Medya İlişkileri Sorumlusu Ahmet Akhan ve Tuğba Özmelek ile birlikte aldı. Törene katılan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık da klibin yoğun bir emekle hazırlandığını ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ekibi başta olmak projeye emek veren herkesi tebrik etti.

21624_Klip_1_201604071808 21624_dl_6_201604071808 21624_dl_1_201604071808

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK