Son kurban yaşlı kadın

0
1325
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

 

Ülkemizde yaşanan telefon dolandırıcılığına gün geçmiyor ki yenileri eklenmesin. Bunun son örneği Mudanya’da oturan ve ev telefonundan aradıkları 71 yaşındaki Ş.T. tarafından yaşandı. 50 bin lira nakit, 50 bin lira değerinde ziynet eşyası dolandırıcılara kaptırılmışken, polisin dikkatli davranışıyla ziynet eşyaları geri alındı.

Dolandırıcılar, geçtiğimiz gün Ş.T.’yi telefonla arayıp kimlik bilgileri üzerinden PKK’ya yardım ettiğini tespit ettiklerini, onu kurtarmaları için yardım ve para vermesi gerektiğini söylediler. Sözde Bursalı savcı Mustafa K. (26) Ş.T.’nin evine geleceklerini belirtti. Mudanya’daki evine Mustafa K. İsimli şahsa 50 bin lira değerindeki ziynet eşyalarını teslim aldığı Ş.T.’den bu kez bankadaki paralarını da istenmesi üzerine ilçedeki bir özel bankadan 50 bin lirayı çeken yaşlı bayan parayı da M.K.’ya verdi. Parayı alan M.K. yaşlı kadına bir cep telefonu vererek, “biz seninle irtibata geçeceğiz ve bu işi düzelteceğiz” dedi ve olay yerinden ayrıldı. Ziynet eşyaları ve paraları aldıktan sonra yaşlı kadın tekrar dolandırıcılar tarafından verilen telefonla arandı. Telefonu su dolu bir kovaya atmasını ve üzerine bir bardak su içmesini söyleyen dolandırıcılar telefonu kapattılar.

Daha sonra yaşlı kadın ve çocukları dolandırıldığını anlayınca hemen polise başvurdu ve eşkal bildirdi. Harekete geçen ekipler ilçenin giriş-çıkışları üzerinde çalışma yaparken akşam üzeri İDO’dan gelen haberle harekete geçip, belirtilen eşkalde bir kişinin XRAY cihazından geçerken sinyal üzerine yapılan üst aramasında Cebrail. V. C. (20) ’nin üzerinden siyah bir poşette çeşitli ziynetler ele geçirilip beraberindeki Mustafa K.’nın üzerinden de havale edilen 50 bin liralık dekont ele geçirildi.

Karakola götürülen iki şahıstan Mustafa K.’yı yaşlı kadın teşhis etti. Ardından ifadelerine başvurulan iki zanlı mahkemeye sevk edilip tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlıların Bursa’da bir bankadan Urfa’ya 50 bin lira havale çıkardığını, oradan da S.A. adlı bir bayanın kısa sürede parayı çektiği öğrenildi. Olayla ilgili tahkikat devam ediyor.

Sinan (2)

Ömer Bilik

8.4.2016

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK