“UTV”ler devreye girdi

0
1397
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya’nın Söğütpınar Mahallesi’nde yaşayan Emin Altın (82) 14 gündür birçok ekibin tüm aramalarına rağmen kendisinden hala haber alınamadı. Yaşlı adam için JAK’a ait iki UTV ve bir arazi aracı da devreye girmesine rağmen gene de bulunamadı.

14 gün evvel saat 17.00 sıralarında Söğütpınar Mahallesi’ndeki evinden ayrılan Alzheimer hastası 82 yaşındaki Emin Altın’dan yaklaşık 14 gündür haber alınamıyor. Jandarma Asayiş Timleri, JAK ve JAK Köpek Timi, MAK, AFAD, UMKE, BUSKİ, İHH, NAK ve 911 Arama Kurtarma ekipleri 19 Nisan akşamından bu yana çok geniş arazide yaptıkları aramadan bir sonuç çıkmaması üzerine bu kez de devreye JAK’ın iki UTV ve bir 4X4 arazi aracı devreye girdi.

Söğütpınar Mahallesi yakınlarındaki arama çalışmalarına başlamadan evvel JAK UTV ekibi ön değerlendirme yaptıktan sonra 6 personelle 3 ekip halinde araziye dağılıp yaşlı adamı Pazartesi günü geç saatlere kadar kurtarma ekiplerinin girmekte ve çıkmakta güçlük çektikleri yerlerde aradılar. 2 çocuk babası SSK emeklisi Emin Altın’ın arama-kurtarma çalışmaları zaman zaman devam edip ekiplere araziyi bilen köylüler de kılavuzluk yapıyorlar. Emin Altın’ı görenlerin en yakın Jandarma veya Karakola bilgi vermeleri istenirken oğlu Sezai Altın başta jandarma ekipleri olmak üzere tüm aramaya katılan sivil savunma ekiplerine de teşekkür edip babasından bir an dahi ümidi kesmediklerini belki de bir araca binerek başka bir yere gidebileceğini belirtti.

Yaşlı (5) Yaşlı (4) Yaşlı (2) Yaşlı (1)

ÖMER BİLİK

3.5.2016

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK