Zabıta’dan işgal denetimi

0
1105
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne gelen yoğun şikayetleri değerlendiren ekipler, ilçe genelinde işgal denetimleri gerçekleştirdi. İzinsiz işgal yapan işletmeleri uyaran ekipler, esnaflardan duyarlı olmalarını istedi.

Gelen yoğun talep ve şikayetleri değerlendiren Mudanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Halitpaşa Caddesi, Mustafakemalpaşa Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi ve Atatürk Caddesi üzerinde bulunan işyerlerinin izinsiz olarak yaptıkları işgalleri denetledi. İzinsiz olarak masa, sandalye, şemsiye, buzdolabı ve yiyecek gibi malzemelerin kaldırılmasını sağlayan ekipler, işgal yapanlara gerekli uyarıları yaptı.
“AMACIMIZ ÖRNEK BİR İLÇE OLMAK”
Esnaflardan ve vatandaşlardan bu konuda duyarlı olmalarını isteyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’yı örnek bir ilçe haline getirmek amacıyla, herkese eşit hakların tanındığı bir yönetim anlayışı sergilediklerini vurguladı. İzinsiz işgaliye yapan işyerlerinin Zabıta Müdürlüğü tarafından uyarıldığına dikkati çekerek, “Zabıta ekiplerimiz, işyerleri sahiplerini sözlü ve yazılı olarak uyarıyor. Halkımıza ait olan alanları halkımıza vermek istiyoruz. Bu konuda da gereğinden fazla işgal yapan işyerlerinin daha hassas olmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
DENETİMLER DEVAM EDECEK
Denetimler kapsamında yol ve kaldırımları işgal ederek vatandaşların cadde üzerinden yürümelerine engel olan işyeri sahiplerine 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun 38/1 maddesinden işlem yapıldığını ifade eden Zabıta Müdürü İlhan Aksakal ise, “İlçemizde halkımızın sağlığını, esenliğini ve düzenini sağlamak amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Kaldırım ve tretuvar gibi alanlarda vatandaşların rahat yürüyebilmelerini engelleyen ve izinsiz olarak işgal yapan iş yerleri için gerekli yasal işlemler yapılacak” dedi.

DSC06121 DSC06117 DSC06085 DSC06116 DSC06084

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK