Mudanya Yolu’nda çalışmalar sürüyor

0
995
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Mudanya Köprülü Kavşağı inşaatı yapım çalışmaları nedeniyle köprülerin yıkılması çalışmalarına, okulların kapanacağı 17 Haziran Cuma günü başlanacağı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bursa-İzmir D200 Karayolu üzerinde yer alan Mudanya Sapağı Köprülü Kavşağı’nın Stadyum bağlantı yolları ile birlikte bölge trafiğine hizmet edecek şekilde projelendirilerek yenilenmesi kapsamında inşaat çalışmalarına başlandığı belirtildi. Açıklamada, “Birinci etap çalışmalarda, köprülü kavşağın yıkımı ve yapımı sırasında alternatif yol olarak kullanılacak olan yan bağlantı yollar ile bu yollar üzerinde yer alan köprünün inşaat imalatları tamamlanmaktadır. İkinci etap çalışmalarda ise, kavşak alanında mevut köprünün yıkım çalışmaları okulların tatile girdiği 17 Haziran Cuma tarihinden itibaren başlayacak ve Ankara-İzmir ana yol trafik akışı kavşak dışında oluşturulan servis yollarından sağlanacaktır” ifadesine yer verildi.

Öte yandan Mudanya yönünden Bursa istikametine gelişte Nilüfer Orhaneli Sapağı Kavşağı’ndan dönüş yapılarak şehir merkezine ulaşılabileceğini ifade eden yetkililer, alternatif olarak da vatandaşların Geçit Kavşağı’ndan Bursa Otoyolu kullanılarak İstanbul Caddesi, Ata Bulvarı ve FSM Bulvarı’ndan İzmir Yolu Caddesi, Esentepe Kavşağı’ndan Hürriyet Caddesi güzergahı ve Hamitler – Yunuseli yolundan Acemler kavşağı güzergahlarını kullanabileceklerini söyledi.

 

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK