“Mudanyaspor’un hedefi yeni kurulacak 4. Lig”

0
612
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

2015-2016 sezonunda BAL Ligini 46 puanla üçüncü bitiren Mudanyaspor 2016-2017 yılına sessiz sedasız ön anlaşmalarını yaptığı ve önümüzdeki günlerde imza töreni ile yeni transferlerini tanıtmaya hazırlanıyor.
Geçtiğimiz yıl çalkantılı bir dönem geçirip teknik heyet ve futbolcularla sorunlar yaşayan Başkan Recep Önal ve yönetimi bu yıl Mudanyalı gençleri takımda tutup onların kalan alacaklarını da tamamlayıp yapacağı yeni transferlerle önümüzdeki yıl BAL Liginin kaldırılıp 4. Lig kurulacağını ve hedeflerinin bu lige çıkma çabasını yaşayacaklarını belirtti.
Başkan Günay şu aşamada prensipte yeni teknik adam ve bazı futbolcularla anlaştıklarını, Mudanyalı gençleri takımda tutma gayreti içerisinde olduklarını kendileriyle sorun yaşamadıklarını belirtip, “Biz Mudanyaspor kulübüne talip olarak aday olmadık, yapılan 2 kongrede aday çıkmaması üzerine bize başvurdular, biz de talip olup başkanlığı aldık. Geçtiğimiz dönem elimizdeki imkânlar belli olmasına karşı iyi transferlerle iyi bir kadro ve ivme yakalayıp Ligi 46 puanla üçüncü bitirdik” dedi.
“Geçtiğimiz dönem bazı eksikliklerimiz olup bazı futbolcularımızın ödemelerinde sıkıntı yaşadık ama kendilerine gücümüzden fazlasını verdik, alacakları var mı var. Ama bu sorun sadece Recep Günay ve arkadaşlarını ilgilendiren bir konu olmayıp Mudanya’da yaşayan idareci, siyasiler ve halkı ilgilendiren bir konu idi. Bu konuda bize destek olunmadı. Kongre sürecinde ise 2 kongreye yapmak istedik ama talip çıkmadı, sadece kahve köşelerinde dedikodu yaptılar” diyen Günay yeni transferler konusunda, “Şu anda mevcut kadronun dışında anlaştığımı hocamız ve futbolcular olup önümüzdeki günlerde imza attıracağız. Hocamız kendi bünyesinde olan 6-7 profesyonel futbolcusunu beraberinde getirecek, takımdaki Mudanyalı futbolcularla hiçbir sorunumuz yok. Onlar bize emek verdiler yok onlarla yola devam edeceğiz etmezlerse de paraları ödenecek” dedi.
Önümüzdeki yıl 4. Lig’in kurulmasının gündemde olduğunu belirten Günay, “Yeni kurulacak 4. Lig’e çıkmak için BAL’da ilk 5’e girenin birincisi direk 3. Lig’e çıkıp, kalan 4 takım da 4. Lig’e çıkacak. Onun için bizim ilk 5’e giren bir kadro yapmamız gerekir. Biz profesyonel olarak futbol oynayıp amatör olarak kulüp yönetiyoruz ve bizim hedefimiz 4. Lig’e çıkmaktır. Bizim bir hedefimiz de Mudanyaspor’un tesislerini faaliyete geçirmek, geçtiğimiz sezon bunu yapamadık ekibimle bunun hesapları içerisindeyiz. Mudanyaspor’un geleceği konusunda çok ümitliyim bu konuda ilçedeki gerek siyasiler, iş adamları ve halkımızdan da destek bekliyoruz, her şey Mudanyaspor için” dedi.

ÖMER BİLİK
15.7.2016

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK