Bilim tutkunlarına müjde‏

0
114
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ürettiği yeni deney düzenekleri ile dünya klasmanında yarışıyor. Türkiye’nin en kapsamlı bilim merkezi olarak yoluna devam eden BTM, merkez içerisinde yer alan 200’ü aşkın deney düzeneğine BTM Teknik ekibin çalışmaları sayesinde yenilerini ekliyor.

BTM’de öncelikle deney düzeneği ile ilgili müfredat çalışmaları gerçekleştiriliyor, ardından teknik ressam ve endüstriyel tasarımcı ile tasarım çalışmaları yapılıyor ve alanında uzman ahşap, elektronik ve mekanik ustaları tarafından üretim aşaması başlatılıyor. Tamamen yerli tedarikçiler ile çalışılan süreçte hem Bursa sanayisine katkı sağlanıyor hem de yurt içine de düzenek tedariği sağlanıyor. BTM’de alan bölümlendirme çalışmaları ile gelen ziyaretçinin deney düzeneklerini daha verimli kullanmaları hedefleniyor. Merkezkaç ve refleks alanları ile mevcut düzenekler iyileştirilirken aynı zamanda tasarımsal anlamda dünya çapında dikkati çeken görüntüler de elde ediliyor.
BTM Genel Koordinatörü Rıfat Bakan, BTM’nin sürekli yenilenen dinamik yapısıyla bilim merkezlerine öncü olmaya devam ettiğini ve yeni imal edilen yerli düzeneklerle milli sermayeye de katkı sağlamış olunduğunu ifade etti. Üretim aşaması devam eden düzenekler kısa süre sonra ziyaretçiler ile buluşacak.

22257_btm__1_201607291547

22257_btm_201607291547

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK