“İçimizdeki hainleri ve tuzakları temizleyeceğiz”

0
213

Mudanya’da İskele Meydanı Atatürk Anıtı’nı dolduran Mudanyalıların demokrasi nöbetine AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu katıldı ve bulanık suların yavaş yavaş berraklaşmaya başladığını söyledi.

Mudanya’daki Atatürk Anıtı önündeki demokrasi nöbetlerinin 18. gününde ellerinde bayraklarıyla meydanı dolduran Mudanyalılara eski Milletvekili İsmet Su da hitap etti. Su, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açtığı davaları geri çekmesinin ardından ben de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na açtığım 2 davayı geri çektim. Bu nöbetleri 18 gündür aksatmadan sürdüren siz demokrasi sevdalılarını yürekten kutluyorum. Bir provokatör kaymakam var. Amacınıza ulaştınız nöbetleri bırakın demiş. Sen kim oluyorsun da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan nöbetlerimiz bitmiştir demeden bunu söyleyebiliyorsun, bunun hesabı sorulacak” dedi.
Bursa Milletvekili Çavuşoğlu, “Türkiye’yi işgal girişinin üzerinden 18 gün geçti, bulanık sular yavaş yavaş berraklaşmaya başladı. Biz ne olup ne yapılmak istendiğini Dünya’nın çeşitli çevrelerinden gelen açıklamalarla daha net bir şekilde anlamaya başladık. Yıllardır Devlet’imizin hücrelerine kadar sirayet etmiş bu alçak güruh anlaşılıyor ki birileri tarafından hazırlanmış, devletin organlarında uyumaya bırakılmış günü geldiğinde hazır tutulmuş bir güruhmuş. Bu oyunda müttefikimiz zannettiğimiz ülkeler olup, düşünün ülkemizde hangi badireyi hangi şekilde atlattık. 15 Temmuz karanlığın en yoğun olduğu süreçtir, karanlığın en yoğun olduğu süreç güneşin doğmasının en yakın olduğu süreçtir. Biz bu şer sürecini elbette ki hayra tebdil edecek ve Türkiye’nin yeniden inşa sürecine yeni bir ivme katacak bir vesile olarak göreceğiz. Ayağımızdaki prangaları kırdık içimizdeki hainleri ve tuzakları temizleyecek ondan sonra arkamızda ne dönüyor diye bakmadan koymuş olduğumuz hedeflere koşarak, çalışarak yürüyeceğiz. Şu görüldü ki Dünya’nın hiçbir ülkesinde olmadığı gibi bu millet demokrasisine sahip çıktı. Uyumaya bırakılan bu güruhu 15 Temmuz’da meydanlara sürdüler, çıplak bedenlerin üzerinden tanklarla geçtiler. Silahsız sivilleri öldürdüler, milletin Meclis’ini bombaladılar. Vatanın bağrına hançer sapladılar biz bunları gördük. Ama biz bunları affetmeyeceğiz, millet bize bunları gösterdi, biz bunları affedersek eğer anamızın sütü bize haram olsun. Biz bunların hesabını sormazsak bu millet bunu hesabını bize sorar Allah da soracaktır. Bu millet kendisine güvensiz olan insanlara neler yapabileceği tankların önüne yatarak Dünya’ya gösterdi. 18 gün sonra bu meydanda dimdik ayakta durarak göstermeye devam ediyor, yaptığınız iş basit değil. Vatan savunması, işgal rejimine karşı durmak, Çanakkale’de hangi ülkeler varsa bu milletin bağrına hançer saplamak isteyenlere karşı dik duruşunuzdur, tarih sizleri yazacak. Önce Allah’ın yardımı, sizlerin dik duruşu sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kefenimi de giydim yola çıktım deyişinin ardından bu süreçle gerçekleşti. Bu dik duruşunla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın nöbete son diyeceği güne kadar Allah hepinizin yar ve yardımcısı olsun. Siz demokrasi âşıklarını candan kutluyorum, nöbetiniz hayırlı olsun” dedi.
Çavuşoğlu konuşmasının ardından platformdan inip vatandaşlarla kucaklaştı. Demokrasi nöbetine Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi, AK Parti İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan müdürler ve kalabalık vatandaşlar katıldılar.

Ömer Bilik
2.8.2016

PAYLAŞ

YORUM YOK