Azılı dolandırıcı suçüstü yakalandı

0
448

İşbaşındaki dolandırıcılar insanları arayarak, “Ben savcıyım, hakimim, emniyettenim sizin isminiz darbeye veya örgüte karışmış bunun takibi için bize bu kadar para veya ziynet eşyası verirseniz sizi kurtarırız” diyerek dolandırmaya devam ediyorlar.
Geçtiğimiz gün Mudanya’da aynı yöntemle dolandırılan üç kişi emniyete yaptıkları şikayetler üzerine harekete geçen Bursa Emniyet Birimleri birçok dolandırıcılık suçundan sabıkalı Doğan Dilbaş’ı (24) Bursa’da yeni bir iş üzerindeyken suçüstü yakaladılar.
Bursa Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği son günlerde Bursa genelinde meydana gelen 10 ve Mudanya’da 3olayda telefon ile kendisini hâkim savcı vs olarak tanıtan şahısların dolandırıcılık olayının faillerinin tespit edilip yakalanması için yapılan çalışmalar neticesinde çok sayıda dolandırıcılık suçundan kaydı olan şüpheli Dilbaş’ı Bursa’da bir müştekiden para alırken suçüstü yakaladılar.
Dilbaş’ın yakalanmasının ardından Mudanya İlçe Asayiş Büro Amirliği ekipleri de son zamanlarda meydana gelen aynı tür dolandırıcılık olayının faillerinden olabileceğini değerlendirerek bu tür olaydan mağdur olan şahısları teşhis için Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne gönderdi. 3300 Euro+6783 Dolar+6000 TL para veren müşteki Ayşe B., 20.000 TL veren müşteki Hatice Ç. ile 105.000 TL veren müşteki Hasan K. şüpheliye teşhis ettiler. Güvenlik kamera kayıtlarından şüphelinin suç tarihlerinde Mudanya’da olduğu tespit edilip, şüpheli Bursa il merkezinden 10 ayrı dolandırıcılık ve Mudanya’dan 3 ayrı dolandırıcılık suçundan mahkemeye sevk edilen Doğan Dilbaş tutuklanarak ceza evine gönderildi.

ÖMER BİLİK
5.8.2016

PAYLAŞ

YORUM YOK