“Sahil ve eski Hastane binası problemleri çözüldü”

0
293

Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal, Mudanya için yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.
AK Parti İlçe binasındaki bilgilendirme toplantısına basın mensuplarının yanı sıra AK Parti ilçe yönetimi, AK Partili Belediye Meclis üyeleri ve partililer katıldılar. Başkan Ünal konuşmasına 15 Temmuz’da yaşanan kalkışma hareketinin ardından tüm Türkiye’de olduğu gibi Mudanya’da da demokrasi nöbeti tutan ülkesine milletine sahip çıkan çeşitli parti mensupları ve vatandaşlara teşekkür etti.
Başkan Ünal, “Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte bu göreve geldiğimiz 3,5 aydır yaptıklarımızı Mudanya kamuoyuyla paylaşan, yapamadıklarımız konusunda da eleştirileri alıp kendimize yol çizen bir çalışma prensibi belirledik. 3 aylık yapmak istediğimiz hesap verme toplantısı 15 Temmuz’da Türk tarihinin en ahlaksız, en vahşi, en hayasız, en adi kalkışması, ülkenin birlik beraberlik ve huzuruna yönelik darbe girişimi nedeniyle bugüne kaldı. Mudanya ve kendi teşkilatlarımız için yapmamız gerekenleri önümüze koyduk. Sahil projesiyle ilgili yaşanan kördüğümü ilçe teşkilatımız ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nce hukuki sıkıntılar halledilip yeni müteahhit çalışmalarına hızla başladı ve en kısa sürede hizmete girecek. Mudanya Devlet Hastanesi’nin imalatla ilgili sorununu çözmek bize nasip oldu” dedi.

NİLÜFER KAMPÜSÜ MUDANYALI ÖĞRENCİLERİN
Ünal, “15 Temmuz şerrinden hayır da çıktı diyebiliriz. Mudanya’nın milli eğitimle ilgili sıkıntıları vardı, bu konuda tüm teşkilatla toplantılar yaptık. Artan nüfustan kaynaklı önümüzdeki yıllarda öğrencilere okul bulmamız gerekiyordu. Bu hainlerin devletten, millet ve vatandaşlardan çalarak yaptıkları önemli kampus Bursa yolundaki Nilüfer okullarıydı. Bu kampus Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geçtikten sonra, buranın elimize gelen bilgilerde Mudanya’nın dışında kimsenin kullanımına izin vermeme adına lobi yürütüp yetkilileri devreye soktuk. Bu çabalar sonucunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Mudanya kamuoyunun ihtiyacına göre tüm kullanım hakkının Mudanyalı öğrencilere verilmesi konusunda görüş birliğine varıldı ve bununla ilgili Valilik, Kaymakam, İl ve İlçe Milli Eğitim bürokratik prosedür devam ediyor. Siyasi iradenin verdiği kararla orasının Mudanyalı öğrencilerimize tahsisi oldu. Yer sıkıntısı olan HEM binasını da Güzelyalı’daki Etüt Merkezi’ne taşımayı planlıyoruz. Büyükşehrimizin destekleriyle yapılan işlerimiz ise, çeşitli köyden mahalleye dönüşen yerleşim alanlarında planda olmamalarına karşın asfalt, satıh kaplama yol çalışmaları, Yalıçiftlik-Yamanköy arasında gölet ihalesi yapıldı. Su konusunda da Göynüklü Seçtepe’ye 10 bin tonluk depo inşaatı başladı. Çayönü Mahallesi’nin tüm alt yapı sorunları giderildi, Eşkel-Esence, Ayazma sahiline 7 kilometrelik yürüyüş yoluna parke taşı, ışıklandırma yapılması gerçekleşti. Beyazkayalar Mevkii’ndeki kaymayı da Karayollarıyla Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’yle yaptığımız birçok mücadele sonucunda 1,5 milyon lira bedelle bir güçlendirme ve genişletilme imalatı yapıldı. Bunlar bizim görevlerimiz, bunlar 3,5 aylık süreye sığdırdığımız çalışmalar, biz bunlarla uğraşırken bizleri karalama kampanyalarına da karşı oldu ama biz bunları kulak arkası ederek çalışmalarımıza devam ettik ve etmeye devam edeceğiz” dedi.

ÖMER BİLİK
12.8.2016

PAYLAŞ

YORUM YOK