Kavgacı Hayri! Yeter artık!

0
583

31 Mart 2014 tarihinde Belediye Başkanı seçilen Hayri Türkyılmaz, o günden beri etrafındaki her kişi ve kurum ile kavga etmeye devam ediyor. Türkyılmaz, görülen lüzum üzerine kendi partisinden Belediye Başkan yardımcılarını defalarca alay eder şekilde görevlerinden aldı. Kendi atadığı müdür ve memurları da benzer şekilde görülen lüzum üzerinden görevlerinden aldı. Bazı çalışanlarını işten uzaklaştırdı. Mudanya dışından getirdiği bürokratları birer birer harcadı. Kendi partilileri ile kavga etti, çalışanları ile kavga etti, esnaflarla kavga etti, STK’lar ile kavga etti. Kavga etmediği birkaç kişi hariç Mudanyalıların büyük bir kısmı ile maalesef problemli.
Son olarak da Mudanyaspor yönetimi ile kavga eden Hayri Türkyılmaz, Mudanyasporu sıkıntıya soktu. 17 Ağustos 2016 tarihinde yaptığı talihsiz basın açıklamasında, Mudanyaspor’un yaşadığı bir yönetim talihsizliğinin olduğunu belirten Türkyılmaz, “Geçtiğimiz yıl bitime 12 hafta kala Mudanyaspor başkansız ve yönetimsiz olarak, benim ve arkadaşlarımızın desteğiyle BAL Ligi’nde neredeyse şampiyon olacaktı. Keşke bir iki hafta daha önce el atsaydık o zaman şampiyon olurduk” dedi. “Mudanyaspor ile hiçbir sorunumuz yok, başkanı ve yönetimiyle sorunumuz var” diyen Türkyılmaz, “Son maçlarının kamp parasını daha yeni gönderdik. Bunu biz ödedik. Eğer biz destek vermeseydik, o çocuklarımız ne maça gidebilirlerdi ne de sahaya çıkabilirlerdi” dedi. Mudanyaspor’u çok sevdiğini de sözlerine ekleyen Türkyılmaz, “Bu yönetimin gitmesi ve amacı Mudanyaspor olan Mudanya’nın benimseyip seveceği bir yönetimin göreve gelmesini istiyoruz. Ama asla Mudanyaspor’u yerlerde süründürmeyiz” ifadelerini kulandı.
Bu ifadeleri ile Mudanyalılara şirin gözükmeye çalışan kavgacı Hayri, seçilmiş bir yönetimi tanımadığını ima etti. Maçlara çıkabilmek için Mudanya Belediyesi’ne yazı ile müracaat eden yönetime cevap bile vermedi. Seçilmiş Mudanyaspor yönetimine kapris yapan kavgacı Hayri, yönetimin isteklerine cevap bile vermeyince Mudanyaspor maçlarını Mudanya dışında oynamak zorunda kalıyor. Bu nasıl Mudanyaspor’u sevmek? Seçilmiş bir yönetimi tanımamak ne demek? Kongre ile seçilenler kongre ile giderler! Yada istifa ederler…

PAYLAŞ

YORUM YOK