Bursa ‘Sağlıklı Gıda`da da marka oluyor‏

0
104
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘Marka kent Bursa’nın sağlıklı gıda konusunda da daha iyi bir noktaya gelmesi hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Başkan Altepe, atılan adımlarla Bursa’nın sağlıklı gıda açısından da kalite kenti olacağını vurguladı.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın her alanda gelişmesi, tüm sektörleriyle canlı ve üreten bir kent olması hedefiyle çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bursalıların her konuda kaliteli hizmeti alabilmesi için hizmetlerine aralıksız devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, Hikmet Şahin Sebze Hali’nde Tarım A.Ş.’de toplantı yaparak şirketin faaliyet alanıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Hizmetin en kalitelisini hedefliyoruz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinin en aktif şekilde çalışmalarının önemine değindiği açıklamasında, “Bursa’da hizmeti en kaliteli şekilde sunmayı ve verimliliği artırmayı hedefliyoruz. Tarım A.Ş.’yi de bu amaçla kurmuştuk. Özellikle kırsala destek olmayı ve kırsaldaki üretimin artmasını, sebzecilik, meyvecilik ve hayvancılığın gelişmesini istiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı değerlendirdik, halkımıza daha fazla faydalı olma konusunda da kararlarımızı aldık” diye konuştu.
Bursa’daki sebze halinin işletiminin Tarım A.Ş.’de olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Daha önce önemli ölçüde zarar eden sebze hali, şimdi büyük ölçekte kâra geçmiş oldu. Verimi de oldukça arttı. Sebze halinin daha aktif olması ve Bursa’ya giren çıkan ürünlerin kontrol edilmesi, halkımıza sunulan sebze ve meyveler ile diğer tüm ürünlerin kontrolünün yapılması önemli” dedi.

Sağlıksız gıdaya tolerans yok
Başkan Altepe, Bursalıların daha sağlıklı gıdalara ulaşabilmelerini istediğini vurgulayarak, “Gerekli kontrollerin yapılması konusundaki çalışmalarımızı da gözden geçirdik. Özellikle hal dışında satışların yapılmaması, Bursa’ya gelen ürünlerin sebze halinden geçmesi ve burada her türlü kontrollerinin yapılması, ürünlerden numuneler alınarak laboratuvarlarda testlerinin yapılması ve sağlıksız, gıda güvenliği olmayan ürünlerin Bursa halkına sunulmaması en büyük temennimiz… Tedbirlerimizi aldık. Gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse Tarım A.Ş. olarak tüm birimlerimizle birlikte daha etkin çalışacağız” diye konuştu.
Çalışmaların sevindirici sonuçlar oluşturacağını kaydeden Başkan Altepe, “Bu sayede tüm gıda ürünlerinin daha kontrollü şekilde satılması, pazarlanması ve ilgili denetimlerin daha da hızlandırılması sağlanmış olacak. Bursa, her alanda olduğu gibi gıda kalitesi ve sağlıklı gıda açısından da kalite kenti oluyor” dedi.

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK