Cumhuriyet Savcılığı’na ithaf olunur (4)

0
691
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya AK Parti İlçe Başkanı Murat Ünal 26 Ağustos 2016 tarihinde İlçe Parti Merkezi’nde basın mensupları ile birlikte bir basın toplantısı yaptı. Başkan’ın FETÖ ile ilgili olan basın açıklaması şöyle;
30 Mart 2014 yerel seçimlerinden önce Fetullahçı terör örgütü ve onun uzantıları, Mudanya’da kol kola dolaşarak Ak Parti aleyhine Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile birlikte çalıştılar. Ak Parti ile ilgili olarak her türlü karalamayı yaptılar. Bize olmadık iftira atan FETÖ’cü abiler ve ablalarla birlikte Hayri Türkyılmaz’ın seçim geçirdiğini tüm Mudanya biliyor.
Bu FETÖ’cü yapılanma mikro düzeyden başlıyor, makro düzeye çıkıyor. Mudanya ne ise Türkiye’de odur.
Mudanya’da Mudanya Gönüllüler Derneği (MUGDER) diye bir dernek var. MUGDER’in masum üyeleri ile ilgili söyleyeceğimiz çok bir şey yok. Derneğin organizasyon şeması ve yönetimi açısından bakıldığında malum derneklerden biri olduğu ortaya çıkıyor.
MUGDER, 30 Mart 2014 seçimlerinde mevcut Belediye Başkanı’na çok fazla çalışıp katkı sağladıkları için kendilerinde herhalde müktesep bir hak görüyorlar. Mudanya Belediye Başkanlığı’ndan 14 Nisan 2014 tarihinde, yani seçimden 14 gün sonra, MUGDER üyeleri himmet toplanmasına imkan sağlamak amacıyla bir kermes yapmak istiyorlar. Mudanya Belediye Başkanlığı’na dilekçeyi veriyorlar. Mudanya Belediye Başkanı o kadar tebrik ve gelen gidenin arasında, bu müracaattan bir gün sonra 15 Nisan 2014 tarihinde MUGDER’e BUDO karşısında, Bursa BB Sosyal Tesisleri’nin hemen yanında Mudanya girişinde “25 Nisan 2014 ve 9 Mayıs 2014 tarihleri arasında istediğiniz yerde kermes düzenlemenizde bir sakınca yoktur” diye izin veriyor.
17, 25 Aralık geçmiş, bunların hain yüzü görülmüş, Devlet’in kırmızı kitabına legal görünümlü illegal yapılanma diye terör örgütü olarak girmiş olan bir yapılanmanın uzantılarına yer tahsis ediyorsunuz. Diyelim ki tarih çok yakındı gözümüzden kaçtı diye düşünebilirsiniz.
Bu MUGDER’in yöneticileri, bundan 1 yıl sonra, daha önceden de alışkın ve Sayın Belediye Başkanı ile herhalde çok yakın ilişkileri olacak ki, 20 Nisan 2015 tarihinde Belediye’ye dilekçe veriyorlar. Belediye Başkanı’nın vakti çok müsait olsa gerek; 21 Nisan 2015 tarihinde “yine aynı yerde 15 Mayıs 2015 ile 25 Mayıs 2015 tarihleri arasında talep ettiğiniz yerde kermes düzenleyebilirsiniz” diyor.
Ben o dönemde İl Yöneticisi idim. Vekilimiz Sayın İsmet Su ile birlikte Mudanya’ya geldik. Kermesi gördük. Mudanyalı vatandaşlar kolumuza girdi. “Bu FETÖ’cülerin derneği ve kermesi. Buna nasıl izin verildi” diye sitem ettiler. Şaşırdık. Büyükşehir’den aldıklarını düşündük. Mudanya Belediyesi’nin bu kadar fütursuzca iş yapabileceğini düşünmedik. Büyükşehir’i aradık. Büyükşehir’den defalarca yer istemişler. Bunlar FETÖ’cü diye Büyükşehir bunlara yüz vermemiş. Buradaki Başkan ile iyi ilişkileriyle kermesi açmışlar. Bursa BB zabıtalarının FETÖ için himmet toplayan MUGDER’ in gayri yasal yerini kaldırmak için tam 8 gün uğraştık, gücümüz yetmedi. Normal sürelerinde kermeslerini yaptılar ve pılını pırtını toplayıp gittiler.
Biz Cumhurbaşkanı’na söz verdik. Bu mücadelenin büyüğü küçüğü yok. Bizim sorumluluk alanımız Mudanya sınırları içindedir. Biz polis ya da hafiye değiliz. Bize gelen bilgi ve belgeleri Mudanya halkı ile paylaştık.
Basın toplantısına katılanlara teşekkür eden Başkan Dr.Murat Ünal, şahsi hesapları olmadığını, Mudanya için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Mugder 2

Mugder 1

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK