Kırsalda teknoloji hamlesi sürüyor‏

0
107
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mustafakemalpaşa İlçesi’ndeki 108 muhtarlığa, işlerin daha hızlı yürümesi ve kırsal kesimin de teknolojiyle buluşması amacıyla bilgisayar ve yazıcı hediye etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ulaşımdan altyapıya, çevreden tarihi ve kültürel mirasa kadar her alanda merkeze yeni bağlanan 10 ilçede de yatırım hamlesinin sürdüğünü belirterek, artık kırsal kesimdeki muhtarların da teknolojiye etkin şekilde kullanabileceğini söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirirken, özellikle bütünşehir uygulamasının ardından merkeze yeni bağlanan 10 ilçede de yatırım hamlesi başlatan Büyükşehir Belediyesi, fiziki yatırımların yanı sıra sosyal desteklerle de kırsaldaki yaşam kalitesini yükseltiyor. Özellikle vatandaşların devletle ilk temas noktası olan muhtarlıkların çağın gereklerine göre hizmet vermesi amacıyla bugüne kadar 700’ün üzerinde bilgisayar ve yazıcı dağıtan Büyükşehir Belediyesi, bu desteğini Mustafakemalpaşa ilçesinde de sürdürdü. Mustafakemalpaşa ilçesinde muhtarlıklardan gelen talepler doğrultusunda alınan 108 adet bilgisayar ve yazıcı Mustafakemalpaşa Belediyesi önündeki Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törenle hak sahiplerine dağıtıldı.

Artık hizmet ayağınıza geliyor
Bilgisayar dağıtım töreninde muhtarlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bütünşehir uygulamasının ardından artık dev bütçeli yatırımların da kırsalla buluşmaya başladığını söyledi. Eskiden köylere hizmetin İl Genel Meclisi tarafından götürüldüğü ve son yıl kırsal kesimdeki yol çalışmalarına 7 milyon TL’lik kaynak aktarıldığını ifade eden Başkan Altepe, “Bizim ise 10 yeni ilçemizde yaptığımız yol yatırımı 170 milyon TL’yi aştı. Eskiden Mustafakemalpaşalı bir muhtarımın hizmet almak için Bursa’ya Özel İdare’ye geliyordu. Olmazsa Ankara’ya, kurumlara, genel müdürlüklere hatta bakanlıklara gitmek zorunda kalıyordu. Şimdi ise ilçe belediyesi burada Büyükşehir Belediyesi burada, kaymakamlık burada, milletvekillerimiz burada. İstediğiniz her şeyi programa alıp, hemen hayata geçiriyoruz. Artık hizmet sizin ayağınıza geliyor” diye konuştu.
Başkan Altepe, dağıtılan 108 bilgisayar ve yazıcı ile artık muhtarların da teknolojiyi yakaladığını belirterek, hizmetlerin daha hızlı ve kaliteli bir şekilde verileceğini vurguladı.
Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ise, demokrasinin en önemli ayağının muhtarlar olduğunu belirterek, 15 Temmuz’dan sonra milletin ayaklanmasında, meydanlara, sokaklara çıkmasında gösterdikleri çabalardan dolayı tüm muhtarlara teşekkür etti.
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da teknolojinin bütün güzelliklerinin muhtarlıklara kadar ulaştırılmasında gösterdiği destek nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Mustafakemalpaşa Kaymakamı Mustafa Masatlı da 23 yıllık mülki idare amiri olduğunu hatırlatarak, “Mesleğe ilk başladığımda muhtarları okuma yazma biliyor mu diye test ettiğimiz zamanlar oldu. Bugün muhtarlarımız dünyanın en ucundaki insanla iletişim kurabiliyor, oradaki değişimleri gözlemleyebiliyor. Türkiye’nin geldiği nokta budur” dedi.
Mustafakemalpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Kahraman da Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bugüne kadar verdiği her sözü tuttuğunu belirterek, destekleri nedeniyle teşekkür etti.
Konuşmaların ardından 108 muhtara bilgisayar ve yazıcıları dağıtıldı.

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK