Kim harami? Dere yatağını küçült, arsanı büyüt!

0
435
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyene ne denirmiş? HARAMİ…

Deprem paneli yap, dere yataklarına sakın bina yapmayın yaptırmayın diye profesörleri bağırttır. Ama söz konusu vatan olunca gerisi teferruattır ya. Söz konusu kendine ait arsa olunca dere yatağını küçült, imara açılacak yere ekle. Parka ayrılan yeri de azalt. Onu da arsana ekle. Bir dönüme yakın yer kazan. Sen Tüyü bitmemiş yetim hakkı yemiyorsun tabii. Bunları tüm Mudanya bilecek…

Güzelyalı Eğitim Mahallesi 1985 ada 1 no’lu parsel sayılı zeytinlik Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın kardeşlerine aittir. Başkan’ın kardeşleri Belediye’ye imar değişikliği talebiyle müracaat etmişler, Mudanya Belediyesi 7.11.2014 tarihli 27.gündem maddesi görüşülürken Mudanya Belediyesi Meclis Toplantısı’na Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz 5393 sayılı yasanın 27. Maddesi gereği katılmamıştır (DOĞRU YAPMIŞTIR).
Belediye Başkanı’nın kardeşleri Güzelyalı İmar Planları’nda yapılan bir takım değişiklerden sonra tekrar imar değişikliği talebi için Mudanya Belediyesi’ne müracaat etmişler, Mudanya Belediyesi’nin 11.7.2016 tarihli Belediye Meclis Toplantısı’nın 25.gündem maddesi ile görüşerek 9 kabul oyuna 9 ret oyu çıkmıştır. Bu sefer Başkan Hayri Türkyılmaz yanlış yaparak, kendisi de oy kullanmış ve bir fazla oyla (10’a 9) bu talep kabul edilmiştir.
Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz bu oylamaya 5393 sayılı yasanın 27. Maddesine aykırı olmasına rağmen katılmış ve oy kullanarak suç işlemiştir. Daha önce bile bile katılmadığı toplantıya (7.11.2014 tarihli) bu sefer eşitliği bozmak için bilerek ve isteyerek (11.7.2016 tarihli toplantı) katılmıştır.

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK