Konsey kadınları Gölcük’te bilgilendiler

0
83
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Gölcük’te düzenlenen Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği’ne katılan Mudanya Kent Konseyi bünyesindeki kadınlar, Eylül ayında başlayacakları kurs öncesinde Kırkyama hakkında bilgilendirildiler.
Eylül ayında Kırkyama Kursunu başlatacak olan Mudanya Kent Konseyi, Gölcük Belediyesi’nin bu yıl 26-28 Ağustos tarihlerinde 7.sini düzenlediği Uluslararası Nakışlı Kırkyama Şenliği’ne katıldı.
Gölcük Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda açılan, geleneksel el sanatları ve Kırkyama ustalarının da hazır bulunduğu şenlikte, Mudanya’da Kırkyama kursuna başvuran kadınlar, Kent Konseyi Kültürel ve Sosyal İşler Sorumlusu Tümay Erim Öztan ile Kadın Meclisi Başkanı Nuray Uzer’in rehberliğinde eserleri inceledi. Şenlik alanında Kırkyamacıların eserlerini yakından takip eden Mudanyalı kadınlar, Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi El İzi Gönüllü Sanat Atölyesi eğitmenlerinin yemeni ve gölge işi sunumunda da geleneksel el sanatları hakkında bilgi sahibi oldu.
Mudanya Kent Konseyi Sosyal ve Kültür İşler Çalışma Grubu Sorumlusu Tümay Erim Öztan, 20 Eylül’den itibaren Salı ve Perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün sürecek “Sandığımızdaki Hazine” adlı Kırkyama Atölyesi Kursu’na katılım için başvuruların sürdüğünü söyledi.

ÖMER BİLİK
29.8.2016

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK