Mudanya kamuoyunun takdirlerine sunuyorum…

0
566
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Noterliğine

Gönderen : Sinan Şentürk
Muhatap : Mudanya Belediye Başkanlığı
Konu : Tekzip ve düzeltme hakkı

Açıklamalar
26 Ağustos 2016 tarihinde Mudanya Belediye Başkanlığı odasında yapılan basın toplantısının yanlı, yanlış, onur ve haysiyet kırıcı olduğundan T.C. Anayasası ve Basın Yasası gereğince konunun düzeltilmesi zorunluluğu hâsıl olmuştur.
Aşağıdaki metnin aynı şekilde yapılmasını ihtaren bildiriyorum.

Düzeltme metni

1. Ömerbey Mahallesi, İsmet İnönü Bulvarı, Liman Başkanlığı önünde bulunan, Devletin hüküm ve tasarrufu altındaki hazineye ait taşınmazın 12 m2’lik kısmını büfe olarak kullanmak suretiyle 1 Mart 2012 tarihinden itibaren işletmeye başladım. Tahakkuk ettirilen ecri misil bedelini Mudanya Mal Müdürlüğü’ne ödedim. 14 Mayıs 2012 yılında Mudanya Belediye Başkanlığı’ndan aldığım yazı ile birlikte UEDAŞ’a 18.6.2012 tarihinde elektrik abonesi oldum. 2012 ve 2013 yılarında YAZ sezonları boyunca belirtilen adreste dondurma satışları yaptım. O dönemde pastane işletmeciliği yaptığım için herhangi bir kaçak iş yapmam söz konusu olmamıştır. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya Sahil Projesi’nin başlaması ile birlikte 2014 ve 2015 yıllarında o adreste herhangi bir ticari faaliyetim olmamıştır. 2016 yılının yaz başında tarafımdan adı geçen yere 4 adet oyun makinası koyulmuştur. Makinalar çok kısa bir süre çalıştırılmıştır. 12 Mayıs 2016 tarihinde Mudanya AK Parti Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmemden hemen sonra Mudanya Belediyesi’nin partizanca tutumu yüzünden oyun makinaları Haziran 2016’da tarafımdan kaldırılmıştır. Başkan Hayri Türkyılmaz’ın iddia ettiği gibi herhangi bir tüyü bitmemiş yetimin hakkının yenmesi, haramiliğim söz konusu değildir. Başkan’ın bahsettiği yer Hazine’ye ait olup, ecri misil ücreti Mal Müdürlüğü’ne ödenmiştir. Belediye’ye ödenmesi gerekip ödenmeyen borcum yoktur.
2. Bursa, Mudanya Çepni Mahallesi Bekçi Çardağı H21B13D4 pafta, 184 Ada, 117 Parsel’de bulunan şahsıma ait arazime, 18.9.2009 tarihinde gerekli bütün proje ve evrakları vererek Mudanya Belediyesi’nden inşaat yapı ruhsatı aldım. Elektrik Mühendisi olmam dolayısıyla yanımda işçi çalıştırarak, inşaatımı projeye uygun olarak tamamladım. 11.5.2012 tarihinde Mudanya Sosyal Güvenlik Merkezi’nden ilişiksizlik belgesi, Mudanya Belediye Başkanlığı ve Mudanya Vergi Dairesi’ne de gerekli bütün harçlar yatırılarak, 22 Mayıs 2012 tarihinde yapı kullanma izin belgesini Mudanya Belediye Başkanlığı’ndan aldım. Yapı’ya ait fotoğraflar Mudanya Belediyesi’nde mevcuttur. O fotoğraflar ve uydu görüntüleri incelenirse ruhsat aldıktan sonra herhangi bir ilave yapılmadığı görülecektir. Başkan Hayri Türkyılmaz’ın iddia ettiği gibi usulsüz hiçbir işlem yoktur. Kaçak bir yapı söz konusu değildir.

Mudanya Kamuoyunun takdirlerine sunarım.

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK