Bursa örnek olmaya devam edecek

0
108
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, Bursa’nın geleceği için örnek hizmetlere devam edeceklerini söyledi. Başkan Altepe, ‘Güçlü Türkiye’ hedefine, kalkınan ve büyüyen bir Bursa’yla emin adımlarla ilerleneceğini sözlerine ekledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ‘Kurban Bayramı’ dolayısıyla AK Parti Bursa İl Başkanlığı tarafından Merinos Park’taki Gönül Dostları Sofrası’nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala’nın da katıldığı programa, Bursa milletvekilleri ile ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları ve partililer yoğun ilgi gösterdi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, konuşmasında bayramların önemine değinerek, “Bugün, güzel bir gün. Kurban Bayramı’nı en güzel şekilde yaşıyoruz. Kardeşliğin en güzel örneğine şahit oluyoruz. Bayramlarda dostluklarımız ve kardeşliğimiz pekişiyor. Ülke olarak güzellikleri beraber yaşıyoruz. Türkiye, her geçen gün kalkınıyor ve güçleniyor. Ülkemizin bu gücünü kıskananlar var. Ancak, Türkiye olarak güçlü şehirlerle, birlik ve beraberlikle kalkınmaya devam edeceğiz” dedi.

“Türkiye’nin gururu Bursa, örnek projelerle öne çıkıyor”
Başkan Altepe, Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında da bilgiler vererek, “Bursa olarak her alanda örnek çalışmalar yapıyoruz. Tarihi kültürel miras projelerinden yerli tramvay üretimine, ulaşım projelerinden kırsal kalkınma yatırımlarımıza kadar 27 dalda Türkiye’ye, 7 dalda da dünyaya örnek olduk. Yurtiçi ve yurtdışında öncülüğümüzle gerçekleştirilen çalışmalar sürüyor. Türkiye’nin gururu olan Bursa, hep örnek projelerle öne çıkıyor. Bursa için ne yapsak az. ‘Güçlü Türkiye’ hedefine, kalkınan ve büyüyen bir Bursa’yla emin adımlarla ilerleyeceğiz” diye konuştu.
Başkan Altepe, Bursa’nın her alanda örnek ve öncü adımlar atmaya devam edeceğini de ifade ederken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala da konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Bakan Müezzinoğlu, ‘Dünya Şampiyonu’ olan milli sporcu, Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü güreşçilerinden Enes Uslu’yu da tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK