Türkyılmaz’dan siyasi linç girişimi

0
430
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kendisine siyasi olarak muhalefet edip, geçen 2,5 yıl içerisinde yaptığı bütün yanlışlarını eleştirerek dile getiren Sinan Şentürk’ün “kaçak şato” diye bahsettiği bağ evini teknik elemanlarını göndererek mühürledi. Mudanya Belediyesi’nden 2012 yılında alınan Yapı Kullanma iznini hiçe sayarak, sadece intikam almak ve içindeki kinini kusmak için mühürleme yapan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kullanma izni alındıktan sonra yapılan, köpek kulübesi, tavuk kümesi ve sulama havuzunun izinsiz yapıldığını belirterek ceza yazdırdı.

Ardından yaptığı hatalı Encümen Kararı ile de Mudanya’da dalga konusu olan Mudanya Belediye Başkanı’nın Encümen üyeleri, sundurmada bulunan boks kum torbasını esas alarak ve yapılan sulama havuzuna da bakarak sadece ceza yazabilmek için, (IV.sınıf A gurubu yapı MÜSTAKİL SPOR KÖYLERİ YÜZME HAVUZLARI, SPOR SALONLARI VE STADLARI maddesine uydurarak cezai işlem uyguladı.

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın mühürlediği bağ evi Mudanya’ya 5, Çepni Mahallesi’ne de 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Etrafında hiçbir şekilde yerleşim olmayan binanın yapı kullanma izni alındıktan sonra, binada herhangi bir imalat yapılmadığı belirlendi. Binanın yapı kullanma izni alınırken çekilen fotoğraflarda da binada herhangi bir işlem yapılmadığı bilirkişiler tarafından tespit edildi.

Bina kullanılmaya başlandıktan sonra ihtiyaç olduğu için, tavuk kümesi ve köpek kulübesi yaptığını belirten Sinan Şentürk, “Yağmur sularını toplamak ve bahçeyi sulamak için havuz yaptım. Bu havuza Hayri Türkyılmaz olimpik yüzme havuzu diye mühürleme işlemi yapmıştır. Etrafımda hiçbir yapı olmadığından hiç kimseye rahatsızlık vermem söz konusu değildir. Mudanya’nın gerçek haramisi olan Türkyılmaz, kendi kardeşinin kaçak dükkânını görmemektedir. Evet dükkanı kaçaktır. Olmadığını erkekse ispat etsin! Aile mezarlığı Belediye’ye aittir. Önce erkek kardeşine dilekçe verdirip kendi yerlerinden büyük rantlar almak istemiştir. Mudanya Belediye Meclisi üyelerini kandırmış, kız kardeşinin soyadı farklı olduğu için ona ikinci dilekçe verdirmiştir. Farkında olanlar Meclis’e gelmemiş, olmayanlar Hayri Türkyılmaz’a ait olduğunu anlamadan oy kullanmışlardır. 9=9 eşitliği çıkınca da Meclis’te oy kullanmış ve kendi arsasının rantını artırmıştır. Utanmadan sıkılmadan bilmiyordum diyerek Mudanyalılar ile adeta dalga geçmiştir. Mudanya’nın en büyük haramisi kendisidir ve adalet önünde hesap verecektir” dedi.

11-yapi-kullanma-2-kopya

cepni-2

cepni-1

10-yapi-kullanma-1

20160908_153542

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK