“FETÖ ve Fırat Kalkanı’nda başarılı olmuştur”

0
87
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bedri Gültekin Mudanya’da geçtiğimiz gün Mudanya İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen “Siyasal gelişmeler ve görevlerimiz “ konulu söyleşide başkanlık, yeni anayasa, Suriye ve Irak’ta yaşanan gelişmelerle ilgili görüşlere değinirken “Türkiye’nin FETÖ ve Fırat Kalkanı harekâtında başarılı olunca bazı mihraklar Türkiye’yi iç savaşın içine sokmak istemektedirler” dedi.
“Bahçeli’nin başkanlık sistemini gündeme getirmesinin nedeni aynı 2002’de yaptığı gibi yine AKP’ye yardım ederek, aslında ABD’ye hizmet etmesidir. Fakat MHP’nin en az 20 milletvekili bu fikri desteklememektedirler. AKP’nin içinden de desteklemeyecekler çıkacaktır. Bu da 330’u bulamayacaklarını gösterir. Bulsalar bile halkın desteğini alamayacaklardır. SONAR araştırma şirketinin açıkladığı “%43 halk desteği alacak” söyleminden de anlaşılmaktadır” diyen Gültekin, “Ayrıca Türkiye’nin FETÖ ve PKK terör örgütleri ile yaptığı mücadelede başarılar elde edince emperyalist güçler yani ABD çaresiz kaldı. Bunun üzerine bir de Fırat Kalkanı harekâtında da başarı göstermesi ABD’yi Türkiye’de iç savaş çıkartma eylemlerine itmiştir. Bu nedenle bazı söylemlerle ve eylemlerle örneğin M. Rubin’in Perinçekçilerle AKP’yi karşı karşıya getirecek açıklamalar yapması bunu kanıtlamaktadır. Bu hareket ABD’nin ne kadar çaresiz durumda olduğunu gösterir. Bu süreçte başkanlık sistemi olabilecek gibi gözükmüyor. Şayet hükümet devlet olanaklarını kullanıp halkı etkileyip desteğini alabilirse ve başarıya doğru giderse bu seferde buna milli güçler ve Vatan Partisi engel olacaktır” dedi.
Gültekin son olarak, “Türkiye’nin terör örgütlerini tam anlamıyla yenebilmek için Suriye ile resmi anlaşma yapmaktan başka çaresi yoktur. Türkiye ancak komşuları ile anlaşarak ABD’yi tamamen yenebilir” dedi.
Gültekin kendisine yöneltilen sorulara cevap verdikten sonra kitaplarını imzaladı.

ÖMER BİLİK
6.11.2016

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK