Görüntü kalitesi ilçelerde de artıyor

0
55

Bursa kent merkezinde ve ana arterlerde yapılan cephe sağlıklaştırma çalışmalarıyla kalite kenti hedefine emin adımlarla ilerleyen Büyükşehir Belediyesi, Kestel ilçesinde de cephe sağlıklaştırmanın startını verdi. Kestel’in Bursa Caddesi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaklaşık 2,5 milyon TL’ye mal olacak çalışma ile binalardaki görüntü kalitesinin artacağını söyledi.

Atatürk Caddesi ile başlayıp, Cumhuriyet Caddesi, Altıparmak Caddesi, İnönü Caddesi, eski sebze hali yanında Ankara yoluna cepheli binalar, Mehmet Akif Mahallesi’nde çevre yoluna cepheli binalarda yapılan cephe sağlıklaştırma çalışmalarını İstanbul Caddesi’nde de sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kalite kenti hedefi doğrultusunda ilçelerde de aynı çalışmanın startını verdi. Kestel ilçesinde de yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu Bursa Caddesi’nde cephe sağlıklaştırma çalışmalarına başlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile birlikte Bursa Caddesi’nde devam eden cephe sağlıklaştırma çalışmalarını yerinde inceledi. Kalite kenti Bursa hedefi doğrultusunda kent merkezinde başladıkları kötü görüntülerin ortadan kaldırılmasını çalışmalarını ilçelerde de sürdürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, “Bursa Caddesi de Kestel ilçemizin en önemli caddelerinden biri. Başka bina cephelerinde bulunan klima ve tabelaların estetik bir görüntüye kazandırılması çalışmalarını başlattık. Yaklaşık 2,5 milyon liraya mal olacak çalışma ile tüm kötü görüntüler ortadan kaldırılıyor. Böylelikle Kestel ilçe merkezimizde de görüntü kalitesi artıyor” diye konuştu.
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, ilçeye kalite getirecek çalışma nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

PAYLAŞ

YORUM YOK