Mangalada final heyecanı

0
41
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği geleneksel strateji oyunu ‘Mangala Turnuvası’ yoğun ilgi görüyor. Final grup elemelerinin 17-18 Aralık’ta yapılacağı ‘Mangala Turnuvası’nın finali, 24 Aralık Cumartesi günü Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel Türk oyunlarının tanıtımına ve gelişimine katkıda bulunmak üzere Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile düzenlediği ‘Mangala Turnuvası’ finalleri için geri sayım başladı. İlköğretim, ortaöğretim, lise ve tüm yaş gruplarına yönelik serbest kategorilerinde düzenlenen turnuvanın eleme ve final müsabakaları Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 2012 yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı’nın zekâ oyunları dersi müfredatında da yer alan mangala turnuvası ön elemeleri Osmangazi İlçesi’nde 100’e yakın okulda İlköğretim, ortaöğretim, lise düzeyinde gerçekleştirildi. Tüm yaş gruplarının katılım sağladığı serbest kategorisinin ön elemeleri de Bursa genelinde yapıldı. İlköğretim kategorisinde 96, ortaöğretim kategorisinde 86, lise kategorisinde ise 50 öğrenci final gruplarına kalmayı başardı. Serbest kategoride 100 yarışmacı bir üst tura ismini yazdırdı. 4 farklı kategoride ilk 8’e girecek yarışmacıların belirleneceği final gruplarının elemeleri 17-18 Aralık tarihlerinde Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) yapılacak.
Stratejik planlamanın temelini oluşturan akıl oyunlarının başında gelen ‘Mangala’ turnuvasının finaliyse 24 Aralık Cumartesi günü, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) gerçekleştirilecek. Müsabakaların final yarışmalarında her kategoride ilk 3’e giren yarışmacılar ödüllendirilecek.

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK