Sultanlar avantaj sağladı

0
34
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, deplasmanda oynadığı Rumen temsilcisi Ştiinda Bacau’yu 3-kazandı ve tur kapısını araladı.

2015 yılının CEV Challenge CUP Şampiyonu Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, deplasmanda oynadığı Rumen temsilcisi Ştiinda Bacau karşısında ilk sette zorlansa da 3-1 kazanmayı bilerek tur kapısını araladı. İlk sette çok fazla varlık gösteremeyerek 25-19 ile rakibine boyun eğen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, maçın ikinci setine fırtına gibi başlayarak ilk teknik molaya 8-3 önde girmeyi başardı. Fatma ve Joychina ile köşelerden mermi gibi smaçlarla rakibin direncini iyice kırmaya başaran Bursa temsilcisi temposunu iyice artırınca seti 25-14 kazanarak skoru 1-1’e getirdi. Maçın üçüncü setine rakibine oranla daha agresif başlayan yeşil-beyazlılar ev sahibi Rumen temsilcisinin hücumlarını İpek-Özge bloğu ile durdurarak ilk teknik molaya 8-2 önde girse de Bursa temsilcisinin manşet hataları rakibin yeniden canlanmasına sebep oldu ve ard arda sayılar vererek farkı 1 sayıya kadar indi ve Büyükşehir Belediyespor’u molaya zorladı (16-17).
Molanın ardından yeşil-beyazlılar Macar yıldızı Dora ile hem hücumda hem de defansta etkili olmayı başarınca farkı yeniden açtı ve bu seti de 25-22 kazanarak setlerde 2-1 öne geçti. Başa baş mücadelenin ve seyir zevkinin yüksek olduğu maçın son setinde ikinci teknik molaya kadar geride olmasına karşın teknik molanın ardından sert savunması ve file önünde etkili hücumların sonuç vermesiyle Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bu seti de 25-18 almayı bildi ve maçı da 3-1 kazanarak rövanş için büyük avantaj sağladı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, Rumen temsilcisi Ştiinta Bacau ile CEV Challenge Cup 1. Tur rövanş maçını 11 Aralık Çarşamba günü kendi evinde oynayacak.

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK