Ak Gençler şehitleri unutmadılar

0
147
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

AK Parti Mudanya Gençlik Kolları yeni seçmen birimi, ‘Ümmeti sabah namazına giden gençler uyandıracak’ adlı program çerçevesinde sabah namazında toplu olarak Duran Camii ‘nde toplanarak dualarla şehitlerimizi andılar.

Pazar günü sabah namazında Güzelyalı Duran Camii’nde buluşan yeni seçmen birimini AK Parti Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Bayrak, AK Parti Mudanya Gençlik Kolları Başkanı Muhammed İzzet Dursun ve AK Parti Mudanya Gençlik Kolları İlçe Başkan Yardımcısı Nehir Emre Öztürk yalnız bırakmadılar.
Mudanya Duran Camii’nde toplanan gençler, başta Halep olmak üzere, tüm İslam âleminde zulüm görüp hayatını kaybetmiş mazlumlar için ve tüm şehitlerimizi anmak üzere Kur’an okuyarak salat ve selamlar getirerek onları yâd ettiler. Namaz çıkışında cemaate çorba ikram edip, cemaatle sohbet ettiler.
AK Parti Mudanya Gençlik Kolları Başkanı Muhammed İzzet Dursun konuşmasında, “Bizler bu coğrafyada Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi ve Arabı ile, din, dil, ırk, mezhep gözetmeksizin hoşgörü ve kardeşlik çerçevesi içerisinde yüzyıllardır beraber yaşamış bir milletiz. Bu kardeşliğin, bu hoşgörünün temeli inancımız ve imanımızdır. Bu inanç ve iman doğrultusunda dünyada her nerede bir zulüm varsa mazlumun yanında olmayı atalarımızdan, dedelerimizden öğrenip kendimize şiar edinmişiz. Dünya düzeninde haksızın güçlü olup galip geldiği değil, haklının güçlü olduğunu, adaletin haklıdan yana tecelli ettiğini görene dek, hakkı söylemeye ve haklının, mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

Hakkı Ovatman
19.12.2016

sabah-namazindadoc-2

sabah-namazindadoc-3

sabah-namazindadoc-4

sabah-namazindadoc-5

sabah-namazindadoc-6

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK