Mudanya’da 30 yılda değil, 97 yılda bir ilk!

0
168
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

CHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Metin Uyanık, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yaptığı müracaattan sonra kaldığı yerden görevine devam edecek.
Hukuksuz bir şekilde meclis üyeliğinden istifa ettirilen Metin Uyanık, Bursa 1.İdare Mahkemesi’ne itiraz etmiş, Mahkeme de 2016/1540 Esas sayılı kararı ile yürütmeyi durdurmuştu.
Bu istifa operasyonundan sonra Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliğine, Metin Uyanık yerine MHP’den Fatih Şenöz getirilmişti. Yapılan müracaat sonucunda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe imzalı yazı ile Metin Uyanık’ın görevine devam etmesine karar verildi.
Mudanya Belediye Başkanlığı’ndaki görevine dönmesi hususunda da müracaat eden Metin Uyanık, Başkan Hayri Türkyılmaz’ın cevabını bekliyor. Hukuk tanımama konusunda tecrübeli olan Türkyılmaz’ın son ana kadar Uyanık’a görev vermesi beklenmiyor.
1919 yılında kurulan Mudanya Belediyesi’nde 97 yılda yapılamayanları Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz 3 yıla yakın zamanda yaptı. Her konuşmasının başında haramilere geçit vermeyeceğiz ve 30 yılda yapılamayanları bu kadar kısa zamanda yaptık söylemleri ile gerçekleri söylemeyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz yaptığı son operasyonla da Mudanya tarihine geçti.

uyanik-bbb-1

uyanik-bbb-2

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK