Mudanya-Ambarlı RO-RO seferleri başladı

0
270
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya-Ambarlı arası Pazar günleri hariç haftanın 6 günü ilk RO-RO seferleri başladı. BURULAŞ Genel Müdürlüğü tarafından özel bir şirketten kiralanan 999 kros tonluk AYSU RO-RO gemisi ilk seferine İstanbul Ambarlı’dan 8 tırla başlayıp Mudanya İskelesi’ne yanaştı. İlk seferinde ise Mudanya’dan 10 tır alarak Ambarlı’ya hareket etti. Haftanın altı günü saat 12.45’de İstanbul Ambarlı’dan hareket eden gemi yaklaşık 3,5 saatlik yolculuk sonrası Mudanya’ya varacak. Mudanya’dan da saat 17.00’de hareket ederek Ambarlı’ya gidecek.

BURULAŞ BİR İLKE DAHA İMZA ATIYOR
BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy başlayan seferler hakkında, “Bugünden itibaren BURULAŞ bir ilke daha imza atıyor. Mudanya ile İstanbul Ambarlı arasında RO-RO seferlerini başlatıyoruz. Bu seferlerde özellikle yük kamyonları taşınırken isterlerse otomobiller de taşınabilecek. Pazar hariç haftanın altı günü seferlerimiz bugün itibariyle başladı. RO-RO seferlerimiz 12.45’de Ambarlı’dan, 17.00’de de Mudanya’dan hareket edecek. Bu şekilde de Körfez’i dolaşmaya ve İstanbul trafiğinin içinden geçmeye gerek kalmadan nakliyecilerimiz İstanbul-Bursa arasında çalışabilecekler” dedi.
Yeni uygulamaya tır şoförleri de çok olumlu bakarak, “Bu uygulamayla köprü, otoban ve Topçular-Eskihisar arası feribota para vermiyoruz. Bu şekilde araçlarımız daha az yıpranacak. Buradan daha az ücretle ve yorulmadan İstanbul’a varıyoruz. Bu uygulama çok yararlı oldu” dediler.

Yeni başlayan RO-RO araç tarifeleri:
Otomobil + şoför: 100,00 TL. (Ayrıca her yolcu 15.00 TL.)
Kamyonet: 150 TL,
Kamyon 10 Teker: 230 TL,
Kamyon 40 Ayak: 240 TL,
Kısa dorse tır: 275 TL,
Uzun dorse tır: 330 TL. (Fiyatlara KDV dâhil).

ÖMER BİLİK
23.1.2017

RO-RO (1)

RO-RO (3)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK