“Başkanlık sistemini iyi anlatın”

0
77
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya AK Parti İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği genişletilmiş ilçe danışma meclisi Hasanbey Sanat Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılırken, konuşmacılar katılımcılardan başkanlık sistemini millete iyi anlatmalarını istedi.
Danışma Meclis toplantısına AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İl Başkanı Cemalettin Torun, İl Bşk. Vekili Asım Amil, Büyükşehir Belediye Bşk. V. Şükrü Köse, AK parti eski Milletvekili İsmet Su, Kadın ve Gençlik kolları başkan ve üyeleri, mahalle başkanları, muhtarlar ve AK Partili üyeler katıldılar.
AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Dr. Murat Ünal’ın açış konuşmasının ardından, Büyükşehir Bld. Bşk. V. Köse, “Büyükşehir olarak tüm ilçelerimizle birlikte hedefimiz Bursa’yı Türkiye ve Dünya’da Marka Kent Bursa hedefine ulaştırmaktır. Büyükşehir ve teşkilatlarımızla birlikte Nisan ayında yapılması planlanan referandumda da Bursa’da en büyük oyu olarak bu değişikliğe katkı sağlayıp yolumuza devam edeceğiz” dedi.
AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Meclis’ten geçen Anayasa Değişiklik sistemi hakkındaki katılımcılara bilgi verdi. Çavuşoğlu, “Danışma meclislerimiz elbette tazelenmeyi, geçmişte yapılanların muhasebesini, ileriye dönük planlamaları içermesi gerekir. Ama ben bugün Meclis’te yoğun çalışmaların ardından mevcut Anayasa değişikliği teklifimizi milletimizin önüne getirecek yeter sayıyla bitirdik ve mutluyuz. Tüm teşkilatlarımızla birlikte bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Bu konu Türkiye’nin son iki yüz yılına ilişkin bir paradigma değişikliğine vesile olacak bir konu. Bahsettiğimiz Başkanlık sistemi ne getiriyor, Türkiye’ye ne gibi bir imkân sunacak bunlarla ilgili değerlendirme yapacağım. Başkanlık sistemi Türkiye’nin milli, tarihi geçmişine, toplumsal sürecine, hafızasına ve dokusuna uygun bir sistem olarak hazırlanmış ve milletimizin önüne getirilmek üzeredir. Bu Anayasa değişikliğiyle birlikte Türkiye kendine özgü ve kendi milletinin tasavvuruyla ortaya çıkmış bir metindir. Yani biz bizim için bütün dinamikleri ortaya koyarak oluşabilecek bir yönetim sistem anlayışını hazırladık ve milletimizin önüne getiriyoruz. Biz teşkilatlar olarak referandum öncesi kapı kapı dolaşıp bunu değerli milletimize anlatıp onları ikna etmeliyiz. Bu Anayasa değişikliğine karşı olanlar karşıt görüşleriyle millete gidecekler. Ama bizler yılmadan bunu milletimize anlatıp onların EVET’ini almalıyız” dedi.
İl Başkanı Torun, “Biz teşkilat olarak Anayasa değişikliğini ve Başkanlık sistemini size dağıtacağımız kitapçıklardan okuyup bilgi, dağarcığımızı çok sağlıklı bilgilerle donatıp bunu halkımıza anlatacağız. Değerli milletimizi sıkmadan ve yormadan Başkanlık sistemini anlatırsanız ve sorulanlara makul ve konuyu dağıtmadan vereceğiniz cevaplarla başarılı oluruz” dedi.

ÖMER BİLİK
27.1.2017

Danış Meclisi (5)

Torun

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK