BUSKİ’den 2 milyon liralık yatırım

0
141
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

BUSKİ, Mudanya Halitpaşa Mahallesi’nde yaşanan su kesintilerini dikkate alarak başlattığı çalışma kapsamında Yıldıztepe Mevkii’nde bin tonluk depo yapımı ve isale hattı çalışmalarını sürdürüyor.

Mudanya AK Parti İlçe Başkanı Dr. Ahmet Murat Ünal su deposu çalışmalarının yapıldığı alanda, BUSKİ Mudanya Şube Müdürü Gürhan Kılıç’tan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Başkan Ünal, yaz sezonunda yaşanan su kesintilerinden kaynaklanan şikâyetleri değerlendirerek, BUSKİ ile yapılan görüşmeler sonucu bir daha su kesintilerinin yaşanmaması için yatırım planında olmamasına rağmen böyle bir karar aldıklarını ifade etti.
Ünal, “Bütün imkânlar zorlanarak yapılan çalışmalar sonunda bir milyon 600 bin liralık yatırım başlattık. Otuzluk borularla merkez depodan getirilecek sular, inşaatı devam eden bin tonluk tevzi dağıtım deposunda toplanıp, buradan Halitpaşa Mahallesi civarına, Kumyaka Mahallesi ve çevresinde bulunan sitelere verilecek. 600 bin liralık depo maliyetiyle birlikte 2 milyon liralık bir yatırımla bu sene su sıkıntısı yaşamayacağız. Burada yetersiz kalan 200 tonluk deponun yerine 5 kat büyük deponun yapımını yaz mevsiminden önce tamamlamaya çalışıyoruz. Mudanya’nın en gelişen semti olan Halitpaşa Mahallesi’nde ilerleyen zamanlarda yine bir sıkıntı yaşanması halinde, Üsküp Tepe’de bulunan yerimizde 60 bin tonluk depo yapma planlarımızda hazır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Hakkı Ovatman
10.02.2017

su deposu boru çalışması S (2)

su deposu boru çalışması S (3)

su deposu boru çalışması S (4)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK