Büyükşehir filosuna 25 araçlık takviye

0
36
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Büyükşehir Belediyesi, hizmet alanının il sınırlarının tamamını kapsamasının ardından her bölgeye kesintisiz hizmet ulaştırmak amacıyla güçlendirdiği filosuna 25 yeni araç daha ekledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 17 ilçede 1070 mahallede hizmet verdiklerini belirterek, her geçen gün güçlenen araç filosu ile kentin her köşesine kesintisiz hizmet ulaştırdıklarını söyledi.

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçirirken, hizmet ağına yeni eklenen tüm ilçelerde de alt yapı başta olmak üzere her alanda önemli yatırımları başlatan Büyükşehir Belediyesi, hizmette aksamanın yaşanmaması için tüm ilçelerdeki şantiyeleri yeni araçlarla donatıyor. İlçelere has oluşturulan şantiyeler ile araçların bir ilçeden diğer ilçeye taşınmasının önüne geçilirken, böylelikle çalışmaların daha kısa zamanda sonlandırılması hedefleniyor. Özellikle yol yapım çalışmalarında kullanılacak 25 araç daha Büyükşehir hizmet filosuna eklenirken; 5 adet yol yapım silindiri, 5 adet çekici araç, 14 metreküplük 14 adet damper ve 1 adet yol çizgi makinesi için 7 milyon TL’lik ödeme yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, iş makinelerinin bir ilçeden başta bir ilçeye taşınmasıyla yaşanan zaman kaybının önüne geçmek amacıyla merkez dışında 10 ayrı bölgede şantiyeler oluşturduklarını belirterek, tüm şantiyeleri de yeni hizmet araçlarıyla donattıklarını söyledi. Toplam 1070 mahalleye gece gündüz hizmet götürdüklerini dile getiren Başkan Altepe, “Hizmetin aksamadan, sağlıklı bir şekilde sunulması için güçlü araç parkına ihtiyaç var. Biz de ‘alet işler el övünür’ mantığıyla araç filomuzu her geçen gün sağlamlaştırıyoruz. Elimizi güçlendirecek bu makinalarla hizmeti 1070 mahallemize en iyi şekilde götürmek istiyoruz. Tüm ilçelerimiz, Bursamız için hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK