Marmarabirlik kâr payı dağıtacak

0
113
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi 2015/2016 İş Yılı Mali Olağan Genel Kurulu’nu birlik toplantı salonunda yaparken, Başkan Hidamet Asa Nisan ayında yapılacak mali olağan kongrede alacakları kararla ortaklarına kâr payı dağıtacaklarının müjdesini verdi.
Kongreye Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum örgüt temsilcileri ve ortaklar katıldılar. Gündem öncesi açılış konuşmasını yapan Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldız, kongrenin hayırlı olması temennisinin ardından, 2015/2016 iş yılının Mudanya’da yaşanan doğal afetlere karşı iyi bir sezon geçirdiklerini, ortaklarını koruma açısından bir dizi önlemler aldıklarını, ilaç ve gübre desteklerinde bulunduklarını belirtti. Yıldız, “Mudanya Kooperatifi olarak 40 yıl sonra kooperatifimize Genel Müdürlüğümüzle birlikte Ülkü-Yörükali yolunda bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize gösterdiğiniz destekten dolayı tüm ortaklarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

ORTAKLARA KÂR PAYI DAĞITMAYI HEDEFLİYORUZ
Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “Marmarabirlik her yıl büyüyen, yatırım yapan, daha çok alıp satan kar payı dağıtan ve ürün paralarını peşin ödeyen bir kurum haline gelmiştir. 2007 yılında Ziraat Bankası’ndan çekilen kredi 2013 yılında yapılandırılmış ve taksitler halinde biz ödüyoruz. 15 Nisan’da yapılacak Mali Genel Kurul’dan sonra, ortaklarımıza Marmarabirlik’in kendi öz kaynaklarından kar payı dağıtmak istiyoruz. Bunun müjdesini şimdiden vermiş oluyorum. Kar payı ortaklarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. Asa, “Marmarabirlik yönetim kurulu olduğumuz günden bugüne, başta kooperatif yönetim kurulumuz ve birlik yönetim kurulu başkan vekilimiz Şevket Karagöz’le uyum içerisinde çalıştığımızı ve gerçekten Marmarabirlik’e değer kattığımızı, bir ekip çalışmasıyla tüm kooperatiflerle birlik beraberlikle var olan ilişkilerimizi daha da ilerlere taşıyacağımıza ben inanıyorum. Bu iş yılı olağan kongrenin Mudanya Kooperatifi’ne hayırlı olmasını dilerim” dedi. Daha sonra geçilen gündem maddeleri katılan ortakların oy birliğiyle kabul edildi ve mali kongre sona erdi.

ÖMER BİLİK
24.2.2017

Marmarabirlik (2)

Marmarabirlik (3)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK