Yangın tatbikatı gerçekleştirildi

0
156
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Mudanya Devlet Hastanesi’nde Sivil Savunma Birimi tarafından organize edilen Hastane Afet Planı (HAP) kapsamında masa başı ve gerçekleştirme tatbikatı yapıldı.
Mudanya Devlet Hastanesi olay yönetim merkezinde yapılan masa başı yangın ve yangın tahliye tatbikatına hastane afet yönetiminde görev yapan personel, hastane afet (HAP) planında görevlendirilen tüm birim sorumluları katıldı. Tatbikatta Bursa Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Sivil Savunma Birimi görevlileri gözlemci olarak hazır bulundu. Masa başı tatbikatta ilk önce hazırlanan HAP planı dosyası hakkında bilgilendirmenin ardından senaryoya göre gerçekleştirme tatbikatı yapıldı.
Senaryo gereği hastane yataklı servisinde doktor muayene odasındaki defibratörden elektrik kaynaklı olduğu düşünülen bir yangın çıktı. Odanın boş ve kapısının kapalı olduğu, yangının odadaki masa ve zeminin yanması nedeni ile büyüdüğü, dumanın koridora yayılmaya başladığı sırada fark edildi. Yaşanan bu olay karşısında tüm görevliler senaryo boyunca görevleri ile ilgili çalışma düzeni içerisinde tatbikatta görev yaparken temsili olarak hastalar kattan boşaltıldı.
Tatbikat sonrası Mudanya Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Cumhur Kara, “Hastanede olabilecek afet ve acil durumlarda hazırlıklı olunması büyük önem taşımaktadır. Hastanemizde de belirli aralıklarla afet ve acil eylem tatbikatları gerçekleştiriyoruz. Güvenliğimiz için her zaman hazırlıklı olmak zorundayız. Hastane yönetimi olarak oldukça başarılı ve öğretici geçen, aynı zamanda farkındalık oluşturan bu uygulamaları farklı afet senaryoları hazırlayarak geliştirmek istiyoruz. Yaptığımız yangın konulu masa başı ve gerçekleştirme tatbikatında görev alan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

ÖMER BİLİK
8.4.2017

Tatbikat (3)

Tatbikat (4)

Tatbikat (5)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK