Nilüfer Çay’ı Mudanya’da konuşulacak

0
57

Mudanya Kent Konseyi, 2009 yılından bu yana çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarla paylaştığı “Gelecek 100 yılın Bursa projesi” olarak nitelendirdiği Nilüfer Su Kanalı ve Entegre Projesini, 21 Nisan 2017 Cuma günü Mudanyalılarla masaya yatıracak.

Nilüfer Çayı’nın oluşturduğu kirliliği konusunda farkındalık oluşturmaya çalışılacak “Su, hava, toprak kirliliği ve insanlarımız” adlı panel Montania Hotel’de saat 14.00 ile 16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Soyer Kazancı başkanlığındaki Mudanya Kent Konseyi’nin çalışma grupları olan Su Ürünleri ve Teknolojisi ile Tarım, Turizm, Trafik ve Ulaşım çalışma gruplarının destek verdiği panele Uludağ Üniversitesi (U.Ü.) de katkı sağlayacak.

U.Ü. Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Gizem Eker’in konuşmacı olarak katılacağı panelde, Nilüfer Çayı’nda kanserojen özellikli kirlilik seviyesinin bölgesel değişimi anlatılacak. Sunumda kirliliğin bölgedeki arazi kullanımıyla tarım ve yerleşimler ilişkisi, sosyal yaşam ile sanayi ve turizm açısından etkileri de konuşulacak.

PAYLAŞ

YORUM YOK