İŞKUR’dan meslek seçimlerine destek

0
62
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa “Milli İstihdam Seferberliği” projesi broşürleri, meslek seçimlerine destek otobüsü ile Bursa ve ilçelerinde vatandaşlara dağıtılıyor.
Milli İstihdam Seferberliği kapsamında otobüs önünde açılan stantta Bursa İşkur İş ve Meslek Danışmanları tarafından dağıtılan kitapçıklarda İşkur’un teşvikleri anlatılıyor. Amaç Bursa’nın her ilçesine ulaşarak vatandaşlara İşkur’un tanıtımını yapmak, işbaşı eğitim programlarını anlatmak, meslek seçiminin önemi, geleceğin meslekleri hakkında bilgiler verilirken, işveren destekleri hakkında işverenleri bilgilendirmek olduğu belirtildi. T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından organize edilen projenin tanıtımını, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü organize edip Bursa İşkur elemanları tarafından çeşitli broşürler vatandaşlara dağıtılıyor. İşkur’un hizmetlerini tanıtacak broşürlerle iş ve meslek danışmanlığı hakkında bilgiler verilirken işbaşı eğitim programlarını tanıtmak, üniversite öğrencilerine meslek seçimi ve CV hazırlama konularında dokümanlar dağıtılıyor. İlk stant Mudanya İskele Meydanı’nda açılıp daha sonra aynı otobüs Mütareke Meydanı’nda da vatandaşlara broşürler dağıttı.
Bu proje kapsamında meslek seçimlerine destek otobüsü İnegöl, Uludağ Üniversitesi, Küçük Sanayi, Çalı, Kent Meydanı’nda stant açarken, önümüzdeki günlerde İnegöl’de de stant açılacağı öğrenildi.

ÖMER BİLİK
25.4.2017

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK