Sami Evkuran’a mansiyon ödülü

0
65
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Türk Hava Yolları Pilotları Vakfı tarafından düzenlenen havacılar ve havacılık temalı kısa film yarışmasında Mudanya Sami Evruran Anadolu Lisesi mansiyon ödülüne layık görüldü.
Sinema duyguları ve düşleri anlatmak için en iyi araçtır. Atatürk´ün, en önemli özelliklerinden biri olan ileri görüşlülüğü sayesinde, o dönemde pek çok kişinin farkında olmadığı bazı gerçekleri sezmiş, “İstikbal göklerdedir. Göklerini korumayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar” sözü ile havacılığın ne kadar önemli olduğunun altını çizmiştir.
Normalde sokakta söyleyemeyeceğimiz şeyleri kısa film aracılığıyla ifade ederiz. Kısa film; yaşamın estetize edilmiş bir halidir. Ucuz oluşu, teknik anlamda çok büyük beklentilerin olmaması, acemice ama amatör tutkularla yapılması yine gençlerin kısa filmi seçmesinin nedenlerindendir. Sinema pahalı bir uğraş olduğundan gençler için bir düştür. Kısa film ile bu düş gerçeğe dönüşür.
Okul Müdürü Mehmet Yaşar Deniz, “Türk Hava Yolları Pilotları Vakfı tarafından düzenlenen havacılar ve havacılık temalı şiir, resim, kompozisyon, fotoğraf ve kısa film yarışmasında kısa film dalında mansiyon ödülüne okulumuz Sami Evkuran Lisesi 11 B sınıfı öğrencilerinin hazırlamış oldukları ” Bulutların Üstünde” adlı kısa film layık görülmüştür. Çalışmada yer alan öğrencilerimiz, Semih Yurtseven, Nilay Aydın, Anıl Sönmez, Beyza Taban, Enfal Ünsal, Nisanur Şaş, Damla Doğan, Ahmet Said Yarımay. Ayrıca Ümmühan Sevinç’e çok yönlü çalışmalar yaparak okulumuzu farklı alanlarda temsil edip böyle bir başarıya imza attıkları için teşekkür eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

ÖMER BİLİK
16.5.2017
Sami Evkuran

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK