Mudanya’da adalet yürüyüşü

0
101
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya CHP İlçe Teşkilatı, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı yürüyüşe Mudanya’dan da destek başlattı.
CHP Mudanya ilçe teşkilatı üyeleri Mudanya Adliye Sarayı önünden başlattığı “Adalet Yürüyüşü” yaklaşık 15 kilometre sürerek Geçit Mevkii Endülüs Park önünde sona erecek. Salı sabahı CHP Mudanya teşkilatının yürüyüşü Endülüs Park’tan başlayarak Bursa Kent Meydanı’nda sona erecek. Mudanya Adalet Sarayı önünde toplanıp açıklama yapan CHP Bursa İl Sekreteri Muharrem Or, “Türkiye genelinde 4 gün önce başlayan yürüyüşe demokrasi yürüyüşü diyoruz. Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasıyla bugüne kadar bu memlekette gerçekleştirilen anti demokratik uygulamalar, insan haklarını ayaklar altına alınan uygulamalara tepki olarak Genel Başkanımız tarafından Ankara’da başlatılan bir tepki yürüyüşüdür. Bizim amacımız sadece adalet, sadece özgürlük, sadece insan haklarıdır. Enis Berberoğlu yalnız değildir. Bu anlamda Adalet arayışımız sürecek” dedi.
Mudanya Adliyesi önünden başlayıp Tepedevrent’te verilen kısa molanın ardından, Endülüs Park’a kadar yapılacak yürüyüşe CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Belediye Bşk. yardımcıları Akın Poroy ve Erkan Altuntaş, CHP İl Sekreteri Muharrem Or, Mudanya CHP Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Volkan Özbek ve yaklaşık 150 CHP’li ve vatandaşlar katıldılar.

ÖMER BİLİK
21.6.2017
Yürüyüş sinan (2)

Yürüyüş sinan (3)

Yürüyüş sinan (4)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK