Mavi Tur Gemlik Körfez seferleri başladı

0
464
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan Mudanya-Gemlik-K.Kumla-Fıstıklı arasında düzenlenen Hamdi Karahasan Gezi Gemisi ile ücretsiz Mavi Tur seferleri başladı.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Sosyal İşler ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan Mavi Tur’un ilk seferinde Hamdi Karahasan Gezi Gemisi Mudanya BUDO İskelesi’nden start aldı. 650 kişilik kapasiteli Hamdi Karahasan gezi gemisi ile Mavi Tur’un startını Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun verdi. 2009 yılından bu yana 142.500 kişiye ulaşılan Mavi Tur’un bu yıl da 6 Temmuz’da başlayıp Eylül sonu itibariyle sonlandırılması düşünülen gezinin yaklaşık 37.500 vatandaşın denizle buluşturulması hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın tüm ilçelerinde yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi “Mavi Tur” imkânından yararlanmak isteyenle oturdukları mahalle muhtarından kayıt yaptırabilecekler.

SİZLER, MUDANYA VE BURSA İÇİN NE YAPSAK AZ
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Biz Bursa ve Mudanyalıları çok seviyoruz” diye başladığı konuşmasında, “Bugün Mudanya ve Gemlik Körfezi’nde denizle buluşacağınız güzel ve mutlu bir günde Mavi Tur’un başlangıcını yapıyoruz. Bizim sosyal belediyecilik gereğimizin düzenlediği güzel bir proje. Bursa’mızda yaşamak büyük bir şans. Bu şehrin her türlü güzelliğinin yanı sıra Mudanya, Gemlik ve Karacabey sahilleri olup tam 115 kilometre deniz sahilimiz var. Gemlik Körfezi Bursa Büyükşehir’in körfezi ama bu körfeze gelip bu körfez ve denizden yararlanamayan halkın neredeyse dörtte üçü var. Yani yüzde yetmişinden fazlası denize giremiyor, vakit geçiremeyip bu nimetlerden istifade edemiyor. İşte bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak halkımıza destek vermek için sizlere bu güzel projeyle hizmet ediyoruz. Çünkü sizler, Mudanya ve Bursa için ne yapsak az diyoruz. Bizim amacımız içinde yaşadığımız Bursa’mız ve ilçelerinin en güzel tanınması ve sahiplenilmesidir. Özellikle sahillerimizin değerinin anlaşılması ve turizmin hareketlenip canlanması Mavi Tur bu maksatla gerçekleştirdiğimiz bir projedir. Haftada beş gün ve bazı günlerde 2 kez seferler yapılacak olan gezilerimizde on binlerce Bursalı ve 17 ilçemizdeki vatandaşlarımız bu yaz denizle buluşmuş olacak. Bizlerin görevi sizleri mutlu etmek ve sizler için ne yapsak az. Böyle güzel bir şehirde yaşayıp da bu güzellikleri görememek olmaz, bize düşen görev sadece fiziki yatırım ve tesisler yapmak değil aynı zamanda bu güzellikleri de halkımızla paylaşmaktır. Bu projeye katkı sağlayan tüm yöneticilerimize teşekkür ederken sizlere de iyi eğlenceler dilerim” dedi.
Konuşmanın ardından Başkan Altepe, İl Başkanı Torun ve protokol ilk seferinde hazırlanan gemi şeklindeki pastası kesildi ve geziye katılanlara gemi içerisinde dağıtıldı.
Hamdi Karahasan Gezi Gemisi Cumartesi ve Pazar günleri 08.30’da hareketle İstanbul Büyük Adalar seferi düzenleyip, dönüş hareket saati 21.30 olarak belirlenip biletler 30 TL’den satılacak

ÖMER BİLİK
6.7.2017

Mavi Tur (1)

Mavi Tur (2)

Mavi Tur (4)

Mavi Tur (5)

Mavi Tur (6)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK