TDP vatandaşları broşürlerle uyarıyor

0
18
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği personeli, yaklaşan kurban bayramında ilçede kurulan hayvan pazarlarındaki satıcılara ve kurban alacak ve denize giren vatandaşlara uyarı broşürleri dağıtıyor.
TDP’in dağıttığı broşürlerde kolay yoldan kazanç elde etmeyi hedefleyen kişilere karşı vatandaşlara uyarılarda bulunuyor. Sahte para ve çek, yankesicilik, hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli ve uyanık olmaları, küçük ve büyük baş hayvan fiyatlarının yüksek olması satıcılara verilen paraların arasına karıştırılacak sahte paralara dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunup mağdur duruma düşmemeleri istendi.
TDP Büro Amirliği ayrıca, hayvan satıcılarını hırsızlıklara karşı uyararak hayvanlarını korunaklı ve güvenli yerlerde muhafaza etmeleri istendi. Satıcılardan hayvan satış yerlerinde şüpheli gördükleri araç veya şahısları 155 polis imdat telefonunu arayarak ihbar etmeleri gerektiği belirtildi. TDP ayrıca sahillerde denize girenlere uyarı broşürler dağıtarak boğulmalara karşı uyarılarda bulunup, eşyalarını hırsızlıklara karşı korumak için önlem almalarını istediler. Denize girecekleri bölgelerde denizi tanımamaları durumunda tek başlarına denize girmemeleri, fazla açılmamaları, bilhassa hızlı feribot ve deniz otobüslerinin gidiş-dönüşlerinde denizden çıkmaları konusunda uyarıldılar.

ÖMER BİLİK
23.8.2017

TDP (2)

TDP (4)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK