Yüz yıllık macera start aldı

0
16
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği “Yüzyıllık Macera” adlı bisiklet turu Mudanya’dan start alarak başladı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın startını verdiği ve dört gün sürecek bisiklet turunda bisikletçiler 350 km yol kat edecek.
1897 yılında Ahmet Tevfik’in “Hüdavendigar Vilayeti Dahilinde Velespitle Bir Cevelan” adlı kitapta topladığı bisiklet turunun 8’incisi Mudanya’da düzenlenen tören ile başladı. İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen törene Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları ile yaklaşık yüz bisikletçi katıldı. Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği Başkanı Ertan Ayçetin, bisiklet turunda güzel arkadaşlıkların kurulduğuna dikkat çekti. Etkinliğe destek verenlere teşekkür eden Ayçetin, iyi pedallar diledi.

PEDALLARINIZ BARIŞ VE ADALET İÇİN BASSIN
Bisiklet Turu’nun başarı ve kazasız tamamlanmasını dileyen Başkan Türkyılmaz, “Her pedalınız hak hukuk için, adalet için, barış için olsun” diyerek bisikletçilere başarılar diledi. Türkyılmaz’ın verdiği start ile başlayan bisiklet turu Misi Köyü, İnegöl, Yenişehir, İznik ve Gemlik etapları sonrasında yeniden Mudanya’da tamamlanacak.

ÖMER BİLİK
14.9.2017

Yüz Yıllık (2)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK