Klas Spor Arakan zulmüne sessiz kalmadı

0
7
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Mudanya Klas Spor kulübü Başkan Necati Şimşek, Myanmar ve Arakan’da yaşanan Müslüman kıyımına karşı sessiz kalmayıp, Mudanya Mütareke Meydanı’nda toplanarak protesto gösterisinde bulunup açıklama yaptılar.

Klas Spor Başkanı Necati Şimşek, Arakan’daki Müslümanların din ve vicdan özgürlüğünün yanı sıra mülkiyet hakkı, evlilik, eğitim ve öğretim, vatandaşlık, kimlik edinme gibi temel insani haklardan mahrum yaşayan Müslümanlar, bütün bunlar yetmiyormuş gibi bir de insanlık dışı davranışlarla karşılaşıp, hunharca, canice yaşam hakları da ellerinden alındığını söyledi.
Şimşek açıklamasında, “Müslümanlar birer birer katledilirken, Müslüman kadınlar ve çocukları tecavüze uğrayıp öldürülmektedir. Mescitler içindeki insanlarla birlikte ateşe verilmektedir. Doğup büyüdükleri topraklardan asker ve polis desteğiyle sürülmekteler. Bütün Dünya gözü önünde meydana gelen bu zulme, katliama, yok edilişi seyretmekte ve üç maymunu oynamakta.1962 yılından beri Myanmar Müslümanlarına karşı kesintisiz süren asimile edilişler soykırıma dönüşmüştür. Bir vatandaşı için ayaklanan ve o insanların hamisi kesilen, savaş ilan eden Amerika başta olmak üzere Avrupa ve Siyonist İsrail ise İslamafobiyi sadece seyretmekle yetiniyorlar.
Buradan tüm Müslüman ülkelere sesleniyoruz, birazcık insanlık ruhu taşıyorlarsa işkence ve zulme karşı gereken yaptırımın acilen hayat geçirilmesinin sağlanmasını istiyoruz. Uluslararası Örgütlerin bu zulme duyarsız kalmamalarını bekliyor, barış ve kardeşlik içerisinde bir yaşam diliyoruz” sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.
Pankart ve afişlerle Arakanda yaşanan insanlık zulmünü protesto eden göstericiler daha sonra olaysız bir şekilde dağıldılar.

Hakkı Ovatman
23.9.2017

Mudanya Kals Spor Arakan Zulmüne Sessiz (1)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK