Emniyet’den huzur toplantısı

0
12

Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü İlçe’deki merkeze bağlı 14 okul ve 14 muhtarla bilgi alış verişinde bulunmak için huzur toplantısı düzenledi.
Mudanya Polis Lokali’nde İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Dursun tarafından düzenlenen huzur toplantısında okul ve muhtarların sıkıntıları dinlenirken emniyetçe bu sorunlara çözüm aranacağını belirtildi. Toplantıya İlçe Emniyet Büro Amirleri de katılıp kendi bölümlerini ilgilendiren konuları not alıp değerlendirdiler. Toplantıda 2017/2018 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle öğrencilerin okula gidiş-geliş sırasından ve eğitim esnasında okul çevresinde güven içinde olmaları konuları görüşülüp, alınacak tedbirler karşılıklı tartışıldı. Emniyet yetkililerince müdürlerden, okullarının çevresinde öğrenci olmayanların uzaklaştırılması için eğitim öğretim yılı süresince kendileriyle irtibat halinde bulunarak olayları anında kendilerine bildirmeleri istendi. Okul müdürlerinden çevrelerinde şiddet ve şiddet içerikli olayları önlemek ve güvenlik önlemleri alınmasını istemeleri, uyuşturucu ve uçucu madde bağımlılığı ile diğer zararlı alışkanlıkları tespit etmelerinde emniyet birimlerinin aranması istenildi.
Toplantıda ayrıca öğrencileri yasa dışı örgütlerin ideolojik faaliyetlerin olumsuz etkilerinden uzak tutmak ve trafikte öğrencilerin güvenliğini sağlamak, servis şoförleri ile yapılacak görüşmelerle öğrencilerin güvenliğini tehlikeye düşürecek durumlardan herhangi bir sıkıntı yaşanmamasını sağlamak konusunda emniyete bilgi akışı istendi. Okullarda meydana gelmesi muhtemel cinayet, yaralama, rehin alma, cinsel taciz/tecavüz, intihar vb. olaylara müdahale edebilmek amacıyla okul müdürleri ve muhtarlara bu konular aktarılarak karşılıklı problemler hakkında önlem alma önerileri tartışıldı. İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Dursun, toplantı sonunda muhtar ve okul müdürlerine, “Her türlü sorunları bize bildirin. Biz de ekiplerimizle çözüm yoluna gideriz” dedi.

ÖMER BİLİK
5.10.2017

Tarık (1)

PAYLAŞ

YORUM YOK