BUSKİ’den derelerde ıslah çalışması

0
7

Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ tarafından Mudanya ilçesi sınırları içinde bulunan derelerin ıslah çalışmalarına hız verildi.
Mudanya’da aşırı yağmurlarda taşarak bulundukları bölgede su baskınlarına ve yollarda göller oluşmasına neden olurken trafiğinde olumsuz yönde etkilenmesinin önüne geçilmesi amacıyla çalışmalarına hız kazandıran BUSKİ, ilçe genelindeki dereleri ıslah etmeye başladı.
BUSKİ özellikle Bursa Asfaltı üzerindeki Prysmian Fabrikası yanından geçerek denize ulaşan derede 350 metre uzunluğunda 18 metre genişliğinde iyileştirme çalışmasını sürdürüyor. Burada toprak zeminin betonla kaplanmasını ve bulunan mevcut köprünün altına da menfez yapılması ve iş makinelerinin dere içine girerek temizlik yapması için yolun yapımı tamamlandı. Derenin denize açılan ağzına da kayalardan 25 metre uzunluğunda set yapılarak açıktan gelebilecek atıkların dere ağzını tıkamaması sağlanacak. Çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanacağı ve derenin taşarak çevresine zarar vermesinin önleneceği belirtildi. BUSKİ’nin Mudanya’da gerçekleştirdiği diğer bir çalışma da Mudanya Spor Salonu’nun önünden geçerek denize dökülen derenin de ıslahına başlanıldığı ve kış aylarına girmeden bütün bu çalışmaların sonlanacağı öğrenildi.

ÖMER BİLİK
8.10.2017
Dereler (1)

PAYLAŞ

YORUM YOK