Üreticilerin sorunları tartışıldı

0
69
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa Ziraat Odaları İl Koordinasyon toplantısı bu ay Mudanya’da yapılırken, üreticilerin sorunları tartışılıp nasıl bir yol alınacağı konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
On beş ilçenin ziraat odası başkanının katıldığı toplantıya Bursa Ziraat Odası İl Koordinasyon Başkanı Sezai Çelik, 2. Başkan ve Mudanya Ziraat Odası Başkanı Raif Döner ev sahipliği yaptı. Türkiye genelinde üreticilerin büyük sorunları olduğunu dile getiren Çelik, “Son günlerde oda başkanlarımızla Ankara’ya gitmek suretiyle Bursalı Bakanımız Hakan Çavuşoğlu’na üreticimizin taleplerini ilettik. Sorunumuz çok olup en önemlilerinden birisi borç ertelemeleri bizim için çok önemli. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçların Hükümetten ertelenme haberini bekliyoruz. Onların tahsilat zamanı, çiftçilerin borç ödeme zamanı, biz bu borçların Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden bir yıl ertelenmesini istedik onları bekliyoruz ve umut ediyoruz ki ertelerler” dedi.
Daha sonra söz alan 2. Başkan Raif döner ve diğer ziraat odaları başkanları kendi ilçelerindeki çeşitli ürünlerdeki sorunlarını dile getirdiler. Oda başkanları sorunların her ilçede aynı olduğunu belirtip birlik ve beraberlik içerisinde çözüm aranmasını gerektiğini belirtiler. Ayrıca her bölgenin ürettiği ürünlere birlikte sahip çıkılmasını istenirken, Hükümetten yüksek olan mazot ve ilaç fiyatlarını ayarlamalarını beklediklerini belirttiler. Toplantıda çiftçi ve üreticilerin de bu koordinasyon toplantılarına davet edilip onların da dertlerini dile getirmeleri istendi.

ÖMER BİLİK
9.10.2017

Ziraat (1)

Ziraat (2)

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK