“Kimse pembe tablo çizmesin. Acilen yapılacaklar var”

0
38
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Bursa’da düzenlenen 15. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı (BURTARIM 2017) ile 10. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuarın açılışına katılan Türkiye Meyve Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Aydoğan, Bursa’da üreticinin tarım ve hayvancılıktan para kazanması için eksik olan tesis ve ekipmanların yöremize acilen kazandırılması gerektiğini vurguladı.

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi´nde 15 Ekime kadar sürecek fuarlar, 7 salon ve 75 bin metrekare açık sergi alanında gerçekleştiriliyor. Geçen yıl 48 ülkeden 305 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuarlara bu sene 310 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Bu yılki fuara 420 firma ile bin 216 marka iştirak etti. Fuarlarda, traktörden fidana, süt sağım sitemlerinden sulama sistemlerine kadar geniş ürün gruplarını barındırıyor. Her iki fuar, çeşitli ülkelerden iş adamlarına ev sahipliği yapacak. Ayrıca 78 şehirde organize edilen 2 bine yakın otobüsle, sektör ilgililerinin ve profesyonellerin fuara gelmeleri sağlanacak.

Fuar açılış kurdelasını kesenler arasında yer alan Birlik Başkanı Fazlı Aydoğan, Bursa Üreten Kadın Dernekleri Konfederasyonu ve Mudanya’nın Çekrice Mahallesi’nde Zeytin Seçme Makinası Üretimi Yapan Ahmet & Ali Aykul’a ait AYKUL MAKİNA stantlarına zaman ayırdı.

BURTARIM’da Bir Mudanyalı AYKUL MAKİNA

Fuar’da kendi ürettiği Zeytin Seçme Makinaları ile yer alan Ahmet & Ali Aykul AYKUL MAKİNA standını gezerek Çekrice’deki üretim hakkında bilgiler alan Birlik Başkanı Aydoğan “AYKUL Makinayı yürekten tebrik ediyorum. Stanttan bolca broşür aldım ve birlik üyelerimize bu makinaları mutlaka görmelerini tavsiye edeceğim” dedi.

Ahmet Aykul, Birlik Başkanı Fazlı Aydoğan’ı fuarda görmekten son derece mutlu olduklarını ve Çekrice’de ürettikleri kanallı Zeytin Ayırma makinalarının dünya standartlarında olduğunu vurguladı.

Aydoğan “Kimse pembe tablo çizmesin. Acilen yapılacaklar var”
Ziraat Odaları Konfederasyonu ile Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Stantlarını da ziyaret eden Aydoğan Bursa’mızda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’nin konuşmasında da ifade ettiği üzere bir şeyler yapılmaya çalışılıyorsa da yapılanların üretici birlikleri ile istişareler sonrasında yapılmasının tarımla uğraşan halkımıza çok daha fazla fayda sağlayacağını düşünüyorum. Bursa Tarım A,Ş Genel Müdürü Sayın Mustafa Bektaş’ın üretici birlikleriyle daha çok iletişimde olması gerektiğini düşünüyor, burada ki eksikliğe dikkat çekmek istiyorum. Çizilen pembe tablonun aksine Bursa’da tarım alanında elimizi çabuk tutarak yapmamız gereken çok şeyler olduğunu ifade etmek istiyorum. Düzenlenen fuarın son derece yararlı olduğuna inanıyor emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

DSCF1305

DSCF1317

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK