“Tarımın yükünü kadınlar çekiyor”

0
5
Haber içi reklam - Kahvaltı Sarayı

Kadınlarımız ülkemizdeki tarımsal üretime çok büyük katkı sağlamaktadır. Kadınlarımızın zirai alanda gösterdikleri gayret ve titizlik şüphesiz gıda güvenliğimizin temel faktörlerinden birisidir. Bu nedenle sağlıklı beslenmemizin başlangıç noktası olan zirai üretim başta olmak üzere kadınlarımızın sosyal alanın her platformunda yer alması konusunda destek ve teşviklerin verilmesi, sağlanan imkanların arttırılarak devam etmesi ülkemizin bugünü ve geleceği için hayati önem arz etmektedir.

Çiftçi kadınlarımızın ekonomik, sosyal, siyasi ve kültürel kalkınmasında, sağlıklı ve dinamik bir gelecek için hepimizin üzerine düşen bir sorumluluk olduğuna inanıyorum.

Ülkemizde 27 Haziran 2012 tarihli genelgeyle 6270 Sayılı Kanunla getirilen düzenleme ile kadın çiftçilerimize sosyal güvence oluşturulmuş olmasına karşın yeteri kadar yaygınlaşmamıştır.

Tarımsal üretimde kadınların eğitiminin sağlanması, tarımsal üretim teşviklerinden kadınlara karşı pozitif ayrımcılık yapılması konusunda yapılacak uygulamaların desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği olarak gerçekleştirmek için çaba harcadığımız doğal reçel, pekmez ve marmelat üretim tesisi projemiz bu düşünceler sonucu ortaya çıkmış olup çiftçi kadınlarımızın ekonomik kalkınmalarına katkı sağlamaya yönelik adımlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mudanya Meyve Üreticileri Birliği olarak Birleşmiş Milletler tarafından Kabul edilen 15 EKİM DÜNYA ÇİFTÇİ KADINLAR GÜNÜ’NÜ kutlar. Ülkemizin özverili üretici kadınlarına esenlik dolu günler diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Fazlı AYDOĞAN
Birlik Başkanı

Haber iç - alt - Kahvaltı Sarayı
PAYLAŞ

YORUM YOK